REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 10 d. 14:39

Joniškyje apdovanoti šalies tautodailininkai ir išrinktas A. Varno premijos laureatas

Prienai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


37243

Gegužės 5 d. Joniškio baltojoje sinagogoje vyko jau 19-osios respublikinės tautodailininkų tapybos darbų parodos Adomo Varno premijai laimėti uždarymo ceremonija. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Renginio metu apdovanoti šalies tautodailininkai ir išrinktas A. Varno premijos laureatas.

Adomo Varno premijos steigėja – Joniškio rajono savivaldybės taryba. Kas treji metai šalies tautodailininkai eksponuoja po keturis savo tapybos darbus, iš kurių kompetentinga komisija išrenka A. Varno premijos laureatą. Per visą parodos gyvavimo istoriją šią premiją jau yra pelnę 24 šalies tautodailininkai-tapytojai, aktyviausi visų laikų šios parodos dalyviai yra kauniečiai. Net penki jų yra tapę A. Varno premijos laureatais. Šiemet šią premiją komisija skyrė Ramutei Gylienei iš Prienų.

19-oje parodoje, kuri buvo eksponuojama trijose Joniškio kultūros centro salėse, 224 darbus pristatė 56 autoriai iš Kauno, Utenos, Telšių, Plungės, Kėdainių, Širvintų, Mažeikių, Kaišiadorių, Varėnos, Vilniaus, Prienų, Jurbarko ir Joniškio.

Renginyje dalyvavęs LR Seimo narys Vitalijus Gailius žodžiu pasveikino visus parodos dalyvius, o savo įsteigtą prizą – suvenyrą angelą įteikė joniškietei tautodailininkei Daivai Stonienei. Šiai autorei skirtas ir Lietuvos muzikų sąjungos prizas. Seimo nario dr. Stasio Tumėno prizas atiteko joniškietei Vendrei Vaičiulevičienei, kurį įteikė jo padėjėjas dr. Nerijus Brazauskas. Seimo narys prof. Arūnas Gumuliauskas prizą skyrė kauniečiui Sauliui Maziliauskui. Parodos lankytojų simpatijų prizą pelnė Jolita Levčenkienė iš Utenos, prizą įteikė Joniškio kultūros centro (KC) direktorė Gerda Norušaitienė. Renginio metu pasveikinti visi parodos dalyviai, jiems padovanoti Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus leidiniai, Joniškio kultūros centro išleistas parodos katalogas ir firminė arbata.

Vertinimo komisijos pirmininkas Jonas Rudzinskas, pasidalindamas parodos įspūdžiais, negailėjo gerų žodžių parodos organizatoriams – Joniškio kultūros centrui. Dėkojo Joniškio rajono valdžiai už kultūrinių vertybių puoselėjimą, už svetingumą, o ypač už pastebimai gražėjantį Joniškio miestą.

Renginį papuošė Joniškio KC vokalinės grupės „Ašalia“ atliekami kūriniai ir solistės Jolantos Rapečkaitės-Gižienės dainos. Po gausių apdovanojimų Joniškio kultūros centras dovanojo Jono Griciaus režisuotą, spektaklį pagal M. Slančiausko tautosakos rinkinius „Apė pradžią ir galą pasaulės“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA