REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Liepos 4 d. 15:24

Apdovanojimų ceremonija vainikuotas Dzūkiją sudrebinęs „Gravel Fest Rally – Lazdijai“

Alytus

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


180669

Šeštadienį Lazdijuose baigėsi „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybos, kurios per vieną dieną tapo etapu dviem čempionatams – Lietuvos automobilių ralio sprinto ir „Mini ralio“. Abiejų čempionatų dalyviams varžybų organizatoriai „Marimotors Racing“ buvo paruošę atskirus greičio ruožus bei serviso zonas, tačiau galiausiai visi dalyviai susitiko vienoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lazdijuose, kur oficialią renginio dalį vainikavo „Rebelheart“ grupės koncertas.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, sveikindama ralio dalyvius ir visus ralio mėgėjus, susirinkusius parke kalbėjo: „Vis dar sunku patikėti, kad "Garvel Fest Rally - Lazdijai 2021" buvo gyvai transliuojamas per pasaulinį sporto milžino portalą - "MOTORSPORT.TV". Įsivaizduojate, daugiau kaip 2,4 mln. žiūrovų iš visų kontinentų stebėjo tiesioginę transliaciją ir grožėjosi ne tik raliu, bet ir mūsų Lazdijų rajono kraštovaizdžiu, išgirdo mūsų krašto pristatymą. Už neeilinę galimybę pasauliui pristatyti Lazdijų rajoną dėkojame ralio organizatoriui ir generaliniam renginio partneriui Motorsport.tv Baltic.“

Ralio sprinto prizininkai

Ralio sprinto distancija su pervažiavimais siekė 142,11 km. Iš jų „koviniu“ režimu ekipažams reikėjo įveikti 50,52 km. Absoliučioje, o kartu ir OPEN įskaitoje greičiausias buvo ekipažas iš Ukrainos – Valeryi Gorban ir Sergej Larens, kurie į Lazdijų apylinkes atsivežė itin įspūdingą techniką – WRC kalibro „Mini“. Jie ralio sprinte dominavo praktiškai visuose greičio ruožuose ir toli už nugaros paliko savo varžovus. Absoliutiems ralio sprinto laimėtojams savo vardo taures įsteigė ir Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Tiesa, ukrainiečiams iš pradžių bandė priešintis Aurimo Eidžiūno ir Gedimino Saudargo tandemas, tačiau jie finišo nepasiekė. Galiausiai rezultatų lentelė bylojo, kad atsilikę nuo ukrainiečių 1 min. 17 sek. antroje vietoje finišavo Eugenijus Sladkevičius su Mindaugu Varža. Į trečiąją vietą po Aurimo Eidžiūno ir Gedimino Saudargo pasitraukimo šoktelėjo Serhii Potyko ir Ivan Mishyn duetas, lenktyniavęs Lietuvoje kurtu ir FIA homolagaciją gavusiu „Škoda Fabia R4“.

SG-2 įskaitoje triumfavo visą dieną užtikrintą tempą demonstravęs Pauliaus Kiudžio ir Karolio Petreikio tandemas. Jie antroje vietoje net 1 min. 2,9 sek. pranašumu įveikė Irmantą ir Edviną Buivydus. Trečiąją vietą išplėšė Evaldas Gezevičius su Šarūnu Gumausku.

SG-3 klasės bendroje įskaitoje nepadoriai didele, net 1 min. 37,5 sek. persvara nugalėjo Vytautas Kaziukonis su Algirdu Pranckūnu. Jiems už nugaros kova buvo jau kur kas artimesnė ir ją laimėjo bei antrąją vietą išplėšė Jonas Balčius, kuriam stenogramą skaitė Vytautas Mitkevičius. Trečioje pozicijoje pasirodymą baigė Ovidijus Knyšius ir Silverijus Lapėnas.

SG-4 įskaita šiose varžybose nesusidarė, tad čia startavęs vienintelis Ugniaus Tereko ir Mato Patejūno duetas tiesiog sėkmingai pasiekė finišą ir mėgavosi Dzūkijos žvyrkeliais.

2WD įskaitoje nugalėtojais tituluotas Nedo Radišausko ir Mindaugo Čepulio duetas, kurie už savęs paliko Marių Vėgelę su Renaldu Gegužinsku bei Igną Taletavičių su Dainiumi Alekna. Pastarieji trečiąją vietą išplėšė aštuonis greičio ruožus įveikdami aštuoniomis sekundėmis greičiau nei persekiotojai.

Komandinėje „Mini ralio“ įskaitoje nugalėtojais tituluota ekipa „Ralio tempas“. Šios ekipos nariai surinko 67 taškus. Vienuolika taškų jiems nusileido „Rally 4 Fun“ komanda, o nuo pastarųjų dar penkiais balais mažiau surinko Ukmergės AMSK.

„Mini ralio“ prizininkai

Bendras „Mini ralio“ ilgis su pervažiavimais siekė 160,29 km. Iš jų greičio ruožais ekipažams reikėjo įveikti 21,72 km, tačiau pirmieji du greičio ruožai buvo atšaukti dėl techninių kliūčių.

Galiausiai SGC-1 klasėje pirmąją vietą iškovojo dieną sunkiai pradėjęs, tačiau vėliau įsivažiavęs Aurimo Margevičiaus ir Andrio Tolstych duetas. Jie per dieną įgijo beveik 11 sek. pranašumą prieš antroje vietoje finišavusius Vaidą Karašauską su Inga Surdokiene. Beje, pastariesiems koją pakišo numontuota padanga viename iš greičio ruožų, kur ekipažas iššvaistė nemažai laiko. Trečioje vietoje įsitvirtino Dainius Zamara su Ernestu Kozlovskiu. Apmaudžiai varžybos baigėsi pusę distancijos prizininkų gretose važiavusiam Aurimo Kučinsko ir Pauliaus Prasausko duetui. Ekipažas buvo priverstas sustoti po to, kai neatlaikė jų „Mitsubishi Colt“.

SGC-2 klasėje triumfavo Lukas Gordonas ir Rugilė Sakalauskaitė. Nuo jų 13,1 sek. atsiliko Vaidas ir Ugnius Vainevičiai, o trečioje vietoje įsitvirtino Domas Bukavičius su Armandu Sakalauskiu.

SGC-3 kategorijoje pirmosios vietos taures iškovojo Benas Vidauskis ir Ovidijus Pečkauskas. Jie beveik 13 sek. aplenkė Martyną Tereikį, kuriam stenogramą skaitė Ona Jasinskaitė. Ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio prasibrovė panevėžiečių duetas – Aivaras ir Šarūnas Bagdonai.

SGC-4 nugalėtojų taurės, o taip pat ir speciali mero taurė buvo įteikta šioje klasėje bei absoliučioje „Mini ralio“ rikiuotėje triumfavusiam Vytauto Venclovo bei Simono Bieliausko ekipažui. Jiems beveik 18 sek. nusileido Karolis Balčiūnas ir Erikas Sevriukovas. Benas Šimkus ir Vaidas Paulikas į trečią vietą įkopė sukaupdami vos 1,4 sek. persvarą prieš ketvirtoje vietoje likusį Edgaro Briedžio ir Edvino Bieliausko duetą.

Veteranų įskaitoje dieną geriausiai pradėjo Antanas ir Akvilė Akučkos, tačiau jiems nepavyko išlaikyti tempo ir šeimyninis šiauliečių ekipažas pasirodymą baigė antroje vietoje. Klasės nugalėtojais tapo Darius ir Benas Venckai. Treti čia – Valentinas Surdokas ir Vytautas Vencius.

OC klasėje triumfavo Tadas ir Vytautas Stelioniai, devyniomis sekundėmis aplenkę Beną Strumskį su Kęstučiu Maciulevičiumi. Treti šioje klasėje liko Justinas Kvaraciejus ir Martynas Bingelis.

Retro įskaitoje nugalėtojų taurės įteiktos Šarūnui Glikui bei Tadui Bakiui. Antroje vietoje pasirodymą baigė Laimonas ir Greta Latvėnai, o trečiąją vietą laimėjo Arnoldas Kriūka su Gediminu Maškausku.

Komandinėje įskaitoje daugiausiai taškų uždirbo ir pirmąją vietą laimėjo „Politechnika Racing“ komanda. Jų sąskaitoje – 99 taškai. Devyniais taškais jiems nusileido „Pilėnai Racing by Perlas Go“ ekipa. Trečioje vietoje įsitvirtino Šakių ASK su 79 taškais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA