REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 28 d. 08:43

Apdovanojimas iš Vidaus reikalų ministerijos – už Pakruojyje įgyvendintą projektą

Pakruojis

EtapliusŠaltinis: Pakruojo rajono savivaldybė


284734

Vilniuje įvyko LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) inicijuoti apdovanojimai už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.

Apdovanojimus išrinktiems projektams ir jų įgyvendintojams teikė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. Apdovanojimą už sėkmingai Pakruojo rajone įgyvendintą projektą „Buvusios Pakruojo m. spaustuvės pastato konversija“ iš viceministro rankų atsiėmė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs su kitais skyriaus specialistais, prisidėjusiais prie spaustuvės pastato atnaujinimo.

Pasak viceministro A. Abramavičiaus, Europos Sąjungos investicijų nauda į šalies regionų infrastruktūrą daugiau nei akivaizdi.

„Atnaujindami infrastruktūrą, stipriname regionus visapusiškai. Sutvarkytomis ir atnaujintomis miestų viešosiomis erdvėmis labiausiai džiaugiasi vietos gyventojai. Investicijų dėka atgimsta Lietuvos miestai ir miesteliai, gerėja gyvenamosios aplinkos kokybė, skatinamas vietos verslo ir ekonominis gyvenimas. Apleistos miestų teritorijos virsta kultūros ir verslo traukos centrais“, – teigia viceministras A. Abramavičius.

Viceministro A. Abramavičiaus teigimu, šiuolaikiškai sutvarkyta infrastruktūra regionuose pritraukia ir privačias investicijas, o tai sudaro sąlygas ir naujų darbo vietų atsiradimui.

Per praėjusį finansinį laikotarpį (2014-2020 metus) Europos Sąjungos investicijos per Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones į regionų infrastruktūrą siekė apie 404 mln. Eur. Šiuo laikotarpiu gyvendinta infrastruktūros projektų – 246, iš kurių – 180 jau baigti.

ES ir valstybės investicijomis siekiama svarbiausio nacionalinės regioninės politikos tikslo – tolygios ir tvarios plėtros visoje valstybės teritorijoje.

Naujam finansiniam laikotarpiui skirtos rekordinės ES lėšos – daugiau kaip 1,6 mlrd. Eur.

Šiuo metu vis labiau įsibėgėja regionų plėtros planų pažangos priemonių rengimas ir tvirtinimas. Tai paskutinysis etapas prieš realių investicijų pradžią.

Šiuo etapu nustatomi konkretūs projektai, jų vykdytojai, terminai, produktai ir rezultatai. Šių projektų vykdytojus Centrinė projektų valdymo agentūra kvies teikti projektus ir pasirašys projektų finansavimo sutartis.

Parengta pagal LR Vidaus reikalų ministerijos informaciją

LR Vidaus reikalų ministerijos archyvo nuotraukosREDAKCIJA REKOMENDUOJA