REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 18 d. 10:38

Anykštėnai rašė Nacionalinį diktantą

Anykščiai

Silvijos Sakevičiūtės nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Anykščių rajono savivaldybė


295194

Kovo 15 d. visoje Lietuvoje po kelerių metų pertraukos keturioliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pirmajame ture dalyviai rašė Agnės Žagrakalytės sukurtą tekstą „Invazinė rūšis“, kuris buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Diktantą skaitė LRT laidų vedėjas Marijus Žiedas.

Kaip ir kasmet, diktantas buvo rašomas ir Anykščių r. savivaldybės salėje, Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje, bibliotekos skyriuose, mokyklose. Šiemet sulaukėme 72 kalbos mylėtojų, iš kurių – 50 suaugusiųjų ir 22 moksleiviai (tikėtina, jog buvo rašiusiųjų ir savarankiškai). Į kalbos šventę Savivaldybės didžiojoje salėje susirinko 12 konkurso dalyvių.

Dalyviams liko jų rašto kopija, tad galės savarankiškai pasitikrinti, kai originalus diktanto tekstas bus paskelbtas svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su paaiškinimais). I etapo konkurso dalyvių diktantai komisijos tikrinami iki 5–6 klaidos.

II etapas – diktanto finalas – vyks Vilniuje gegužės mėnesį. Į diktanto finalą asmeniškai kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys.

Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir tikimės džiuginančių rezultatų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA