REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2023 m. Birželio 16 d. 10:46

Anykščių regioniniame parke įrengtas Storių pažintinis takas, vedantis prie Struvės geodezinio lanko trianguliacijos punkto

Anykščiai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


270461

Aukštaitija praturtėjo dar vienu pažintiniu taku – Anykščių regioniniame parke įrengtas Storių pažintinis takas, kuris veda prie Struvės geodezinio lanko trianguliacijos punkto. Čia lankytojai gali ne tik suvokti mūsų planetos dydį, bet ir prisiliesti prie Struvės geodezinio lanko istorijos, matavimų metodų.

Birželio 21 d. 17:00 val. kviečiame į Storių pažintinio tako atidarymo renginį ir ekskursiją, kuri vyks Storių kaime, Anykščių rajone.

Storių pažintinis takas yra 1200 metrų ilgio, o jo pabaigoje – laiptai į aukščiausią Anykščių regioninio parko Storių kalvą.

Storių geodezinis punktas – tai vienas iš 18 esančių Lietuvoje, į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą įrašyto Struvės geodezinio lanko punktų. Jis padėjo nustatyti Žemės formą ir dydį.

Visą kelią jus lydės informaciniai stendai, kurie padės suvokti Struvės geodezinio lanko matavimų principą, sudėtingumą, svarbumą bei unikalumą.

Struvės geodezinis lankas buvo sukurtas XIX amžiuje. Atsiradus moderniems skaičiavimo prietaisams jis tapo nebereikalingas ir dabar daugumą punktų sunku pasiekti. Tad Lietuvos ir Latvijos saugomų teritorijų specialistai parengė bendrą projektą, kuriuo ne tik atnaujino arba įrengė trijų Struvės geodezinio lanko punktų – Storių, Lietuvoje bei Jekabpilio ir Daborkalnio, Latvijoje infrastruktūrą, bet ir sukūrė tarptautinį turistinį maršrutą, kuriuo skatina patogiai keliauti per Struvės geodezinio lanko punktus ir įgyti vertingų žinių apie šį unikalų įrenginį.

Sekdami naujuoju maršrutu galėsite keliauti per keturias šalis.

Galima pasirinkti skirtingos trukmės ir atstumo maršrutus – nuo dviejų dienų aplankant Lietuvos ir Latvijos punktus, iki penkių dienų, aplankant – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Lietuvoje siūloma aplankyti keturis punktus – Paliepiukus, Meškonis, Storius ir Gireišius, Latvijoje – 4, Estijoje – 3, o Suomijoje – 1 punktą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA