REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 16 d. 15:43

Antrąją Dakaro maratono dieną „Agrorodeo“ komandą stabdė išsikrovęs akumuliatorius

Vilnius

Edgaro Buiko nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


113916

Lietuvių lenktynininkai automobiliais sėkmingai užbaigė dviejų dienų Dakaro maratoną, per kurį yra draudžiama bet kokia pagalba iš šalies. Tačiau įtampos neišvengė: „Agrorodeo“ komandos automobiliui per naktį išsikrovė akumuliatorius, kuris pridarė bėdų ir greičio ruože.


Foto galerija:

edgaro-buiko-nuotr-1.jpg
edgaro-buiko-nuotr-3.jpg
edgaro-buiko-nuotr-4.jpg
edgaro-buiko-nuotr-5.jpg
edgaro-buiko-nuotr-6.jpg
edgaro-buiko-nuotr-7.jpg
edgaro-buiko-nuotr-8.jpg

Antrąją maratono dieną dalyviams teko įveikti 379 km greičio ruožą, kuris prasidėjo pavojingomis ir klastingomis kopomis. Organizatoriai perspėjo, kad pirmuosius 80 km ekipažai turėtų būti itin atidūs, mat jose galima greitai prisidaryti bėdų.

11-ajame etape greičiausias buvo „X-Raid“ komandos pilotas Stephanas Peterhanselis su „MINI“ bagiu. Jis trasą įveikė per 4 val. 14 min. 11 sek. Vos 10 sek. nuo jo atsiliko Nasseras Al-Attyah. Trečioje vietoje – 8-iomis minutėmis nuo Peterhanselio atsilikęs lenktynių lyderis Carlosas Sainzas.

Pirmasis iš lietuvių finišo liniją kirto Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažas. Jie nuo lyderių atsiliko 35 min. ir yra klasifikuojami 14-oje pozicijoje.

„Agrorodeo“ ekipažas vienuoliktos dienos finišą pasiekė 19-oje pozicijoje nuo etapo nugalėtojų atsilikę 45 min. Vaidotas Žala po finišo pranešė, kad šturmaną Saulių Jurgelėną vis dar kankina skausmai, o įtampos pridėjo per naktį išsikrovęs akumuliatorius.

„Labai prailgusi diena. Saulių toliau kankina žvėriškai skausmai, atmosfera įtempta. Per naktį numirė automobilio akumuliatorius, galvojom, kad važiuojant pasikraus. Greičio ruože vėl sutikom Saidaną su „MINI“, sustojom padėti ištraukti. Procese užgesinom savo Mažylį ir su kraupu supratome, kad akumuliatorius – vis dar miręs. Saidaną išstūmėm rankomis, po to jie vargais negalais išlupo mus iš smėlio ir tempiant užsikūrėme“, - po finišo dienos istorijas pasakojo „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala.

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu preliminariais duomenimis greičio ruožą baigė 35-oje vietoje, nuo nugalėtojo atsilikę daugiau nei pusantros valandos. Pranešama, kad ekipažas vėl susidūrė su kaistančio variklio problema.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu 212-ame trasos kilometre buvo 55-oje pozicijoje.

Motociklų įskaitoje nugalėjo P. Quintanilla. Arūnas Gelažninkas nuo jo atsiliko 50 min. ir finišą pasiekė 28-oje pozicijoje. Šis rezultatas jo pozicijos bendroje įskaitoje nepakeitė. Arūnas liekant vienai dienai iki finišo yra stabiliai 30-as.

Automobilių įskaitoje pirmasis trejetukas taip pat nesikeičia jau savaitę laiko: lyderio poziciją išlaiko „MINI“ vairuojantis Carlosas Sainzas, už jo rikiuojasi Nasseras Al-Attyah ir Stephanas Peterhanselis.

„Agrorodeo“ ekipažas po vienuoliktosios dienos kyla į 15-tą poziciją. Benediktas Vanagas iš karto už jų – 16-as. Nuo Vaidoto Žalos su Sauliumi Jurgelėnu jis atsilieka 1 va. 10 min. Antanas Juknevičius krito į 21-ą poziciją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA