REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 9 d. 10:32

Antradienį konservatoriai rinks BFK pirmininką: J. Džiugelio tarp favoritų nebėra, opozicija užsimena apie K. Starkevičių

Lietuva

Seimo narys Kazys Starkevičius. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


253475

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretų pašalintam parlamentarui Mykolui Majauskui pasitraukus iš Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pareigų, jau antradienį konservatoriai rinksis naują komiteto lyderį. Vienas iš potencialių kandidatų užimti pareigas parlamentaras Andrius Vyšniauskas neatmeta savo galimybių kandidatuoti, vis tik, pažymi jis, yra ir kitų pareigas galinčių užimti politikų.

„Nuspręsime antradienį, grįš premjerė, turėsime frakcijos posėdį ir spręsime. Kadangi situacija yra šiek tiek pasikeitusi, Mykolas Majaukas pasitraukė pats, turėsime didesnių pasistumdymų komitetuose kalbant apie narystę, kadangi valdančioji koalicija sumažėjo vienu nariu, tai reiškia, kad keičiasi tam tikros kvotos ir tada matysime pilną vaizdą“, – penktadienį Eltai teigė A. Vyšniauskas.

Eltą praėjusią savaitę rašė, kad tarp galimų kandidatų užimti vieną svarbiausių Seimo komitetų postų yra Seimo nariai Matas Maldeikis, Antanas Čepononis, Paulė Kuzmickienė, Mindaugas Lingė. Visgi, pastaruoju metu realiausiu pretendentu užimti BFK pirmininko vietą įvardijamas A. Vyšniauskas.

„Aš tokios galimybės neatmetu, bet visi sprendimai priklausys nuo mūsų frakcijos, nuo mūsų bendruomenės. Manau, kad yra keletas kandidatų, kurie gali užimti tas pareigas“, – pažymėjo Seimo narys kartu pridurdamas, kad BFK pirmininko rinkimai veikiausiai nesukels didelių diskusijų.

„Didelių rinkimų nebus, mes tiesiog diskutuosime, kas geriausiai galėtų eiti tas pareigas ir tokiu būdu, matyt, apsispręsime. Nemanau, kad bus įnirtinga kova, manau, tai bus diskusija dėl paties geriausio sprendimo tiek mūsų bendruomenei, tiek Vyriausybei, tiek ir Seimui“, – pažymėjo jis.

A. Butkevičius: realiausias kandidatas – K. Starkevičius

Kiek anksčiau viešojoje erdvėje pasirodė svarstymai į M. Majausko vietą paskirti konservatorių frakcijai priklausantį Justą Džiugelį. Vis tik, tiek A. Vyšniauskas, tiek ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime atstovas Algirdas Butkevičius šios kandidatūros tarp favoritų neįvardija. A. Butkevičiaus nuomone, realiausiu kandidatu galėtų būti politikas Kazys Starkevičius.

„Matote, aš galiu pasakyti tiek, kad nei su Vyšniausku teko dirbt, nei su Džiugeliu. Aš buvau girdėjęs, kad buvo minimas Starkevičius. Tai apie šį asmenį galėčiau daugiau pakalbėti. Ir, aišku, gal negražu taip sakyti, bet šita kandidatūra, mano požiūriu, tikrai būtų vertinama kaip tinkamiausia“, – Eltai teigė A. Butkevičius.

Tuo tarpu kone vienu realiausių kandidatų viešojoje erdvėje įvardijamo A. Vyšniausko kandidatūrą A. Butkvečius nelinkęs vertinti.

„O Vyšniauskas – nežinau, čia specifinis komitetas ir reikia suprasti, kad reikia turėti tam tikrų žinių, ypač jei reikia skubos tvarka priimti projektus“, – svarstė politikas kartu prisimindamas M. Majausko vadovavimą.

„Būdavo, kad kartais atsitinka, kad komitetų pirmininkai į Vyriausybės projekto turinį nesigilina ir pasako, kad Vyriausybės projektas ir reikia už jį balsuoti, tai būdavo balsavimo mašina be diskusijų, kartais net būdavo ignoruojami opozicijos pasiūlymai, o to nebuvo prie Majausko. Tai buvome patenkinti jo darbo organizavimu, galimybe atlikti ir analitinį darbą ir tada, jei supranti finansus, ekonomiką, mokesčius, tai ne vien kaip politikas, o kaip specialistas gali save labai gerai realizuoti“, – sakė jis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA