REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Birželio 19 d. 16:39

Antaninės Šventežeryje – su mero dovanomis, seniūnės gėlėmis

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


42190

Antaninės Šventežerio miestelyje – visuomet didelė šventė. Ne tik dėl to, jog Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijoje nuo neatmenamų laikų švenčiami Šv. Antano atlaidai, bet ir dėl to, jog ta proga susirenka draugai, parvažiuoja giminės. O Šventežerio seniūnijos žmonės dar ir susirenka pasveikinti čia gyvenančių Antanų. Šis gražus lietuviškas vardas tampa vis retesnis. Tačiau Šventežerio miestelis dar gali didžiuotis turėdamas jų net 7 ir vieną moterį, pavadintą Antaninos vardu.


Foto galerija:

img-2281-13520.jpg
img-2293-13519.jpg

Šventė sausakimšoje Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje prasidėjo iškilminga procesija . Šv. Mišias aukojo Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas Edigijus Juravičius ir Gražiškių Šv. archangelio Mykolo parapijos klebonas Dainius Gurevičius. Kartu su Šventežerio parapijos žmonėmis atlaidų iškilmėse ir po to vykusioje šventėje dalyvavo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė.

Po Šv. Mišių parapijos salėje vykusioje šventėje Antanus ir visus Šventežerio parapijos žmonės sveikinęs savivaldybės meras Artūras Margelis Antanams linkėjo geros sveikatos, o Šventežeriui ir visam rajonui – lietaus. Pasak mero, Antaninės nuo seno duodavo startą šienapjūtei, tačiau dėl karščių per Antanines šienapjūtė jau baigiama. Tačiau vilties prarasti negalima – gal Dievas dar duos lietaus ir nors truputį kompensuos žemdirbių patirtus nuostolius. Dovanomis meras apdalino ne tik parapijos salėje sėdinčius Antanus, bet ir kunigus – Dainių Gurevičių ir Egidijų Juravičių, šventėje dalyvavusius ir aktyviai prie bendro darbo seniūnijoje prisidedančius seniūnaičius Vytautą Juškauską ir Rimą Kašalyną. Savo seniūnijos Antanus, linkėdama jiems puikios sveikatos, sėkmės kasdieniuose darbuose, gėlėmis apdalino Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė.

Šventę vainikavo nuotaikingas koncertas, kurį organizavo Lazdijų kultūros centro Teizų laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Ona Jonuškienė. Daugelį metų renginiuose skamba jos vadovaujamo Šventežerio moterų ansamblio „Sodžius“, Mikyčių kaimo moterų ansamblio „Svaja“ bei Juozo Adomaičio vadovaujamo Teizų kaimo moterų ansamblio „Gaja“ atliekamos nuotaikingos dainos, kurios linksmino ir tą popietę Antanines šauniai šventusius švetežeriškius. Lyriškas savo dainas Antanams skyrė ir šventėje koncertavusi Rita Sabestinienė, kuri sakė, jog Antano vardas jai visuomet siejasi su meile, šeimos tvirtumu, nes ir jos pačios tėvas – taip pat Antanas...REDAKCIJA REKOMENDUOJA