REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 27 d. 13:17

Ant pirmokėlių stalų – būtiniausių mokyklinių priemonių rinkinys

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


96376

Rugpjūčio pabaiga, greit suskambės rugsėjo skambutis, kviesdamas į mokyklas moksleivius pažinti, žinoti, atrasti. Kyla klausimas, o kaip mokslo metų pradžiai pasiruošusios rajono mokyklos? Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Dalia Žilevičienė ir administracijos direktorė Valė Kulvinskienė aplankė Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos ir Gasčiūnų mokyklos bendruomenes.

20190823-102611-16541.jpg

„Prieš prasidedant mokslo metams dėmesys skiriamas švietimo įstaigoms, nes mokykla augančiam žmogui vaidina labai svarbų vaidmenį“ – sakė meras, pabrėždamas, kad šiandien šalyje daug dėmesio skiriama ne tik miestų, bet ir rajonų mokykloms.

Rajono mokyklų problemos žinomos ir pagal galimybes jos sprendžiamos. Meras pasidžiaugė, kad šiemet savivaldybė gali nors maža dalimi prisidėti prie pirmokėlių paruošimo mokslo metų pradžiai ir dovanoti jiems dovaną – būtiniausių mokyklinių priemonių rinkinį, kurį pirmokėliams pirmąją mokslo metų dieną įteiks pirmoji mokytoja.

Susirinkusius po atostogų pedagogus ir belaukiančius rugsėjo 1-osios šventės pasveikino mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir pasidžiaugė, kad Skaistgirio gimnazijoje net ir vasaros metu buvo vykdomos įvairios veiklos.

Susirinkusiai bendruomenei savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė priminė, kad nuolat stengiamasi efektyviai valdyti, perskirstyti turimas savivaldybės biudžeto lėšas ir ieškoti naujų sprendimų, padėsiančių tenkinti mokyklų poreikius. Direktorė atkreipė dėmesį, kad surasti papildomų lėšų labai sunku ir mokykloms padėti kartais nepavyksta, tad būtina ieškoti ir vidinių išteklių.

„Nėra siekiama mažinti mokyklų skaičiaus, bet norima, kad švietimo paslaugos rajone būtų kuo kokybiškesnės. Daugiau pasitikėjimo, mažiau biurokratijos.“, – kalbėjo rajono meras.

Susitikime dalyvavusi savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Dalia Žilevičienė, kvietė pedagogų bendruomenę komunikuoti rūpimais klausimais.

Susitikimo metu diskutuota ikimokyklinukų pavėžėjimo, švietimo tinklo optimizavimo, mokytojų atvykimo į darbą kompensavimo klausimai.

Ugdymo įstaigų bendruomenės išsakė prašymą, kad tokie susitikimai ir diskusijos, kurių metu pristatomi realūs sprendimai, nuveikti darbai ir diskutuojama jiems rūpimais klausimais, vyktų dažniau.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

20190822-100819-16542.jpg

20190822-100252-2-16540.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA