Aktualu | 5 MIN.

Anglų kalbą gliaudo kaip riešutus, o matematikos – neįkanda

Pasvalio Darbas
2020 m. rugpjūčio 17 d. 16:29
1-2-1024x655.jpg

Absoliuti dauguma šimtukų – iš anglų kalbos

Šiemet per valstybinius brandos egzaminus abiturientai nudžiugino puikiomis anglų kalbos žiniomis, tačiau smarkiai nuvylė matematikos egzamino rezultatais. Tokia pati tendencija vyravo ir mūsų rajone. Iš šiemet gautų 19-kos šimtukų, net 17 – iš anglų kalbos. Aukščiausiais šios užsienio kalbos įvertinimo balais džiaugėsi Pasvalio Petro Vileišio abiturientai Arminta Astrauskaitė, Gabrielius Briedis, Kristupas Čeponas, Adomas Dranickas, Dominykas Dulevičius, Edgaras Franka, Augustina Idaitė, Aistė Jarašūnaitė, Gabija Ivaškaitė, Martynas Karpinas, Gabija Katkevičiūtė, Tadas Kiaunė, Agnė Krikščiūnaitė, Kostas Kurliandskas, Karina Moderytė, Povilas Ščepanovič ir Arnas Venclova. 

Petro Vileišio gimnazijos abiturientė Aistė Židonytė šimtuką gavo iš biologijos valstybinio egzamino, o D. Dulevičius – iš informacinių technologijų. Taigi, D. Dulevičius šiemet tapo vieninteliu rajono gimnazistu, kurio dviejų egzaminų žinios įvertintos aukščiausiais balais. 

Šimtukus gavę Pasvalio Petro Vilešio gimnazijos abiturientai, Seimo narys Antanas Matulas, Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, gimnazijos direktorius Viktoras Rimša po atestatų įteikimo ceremonijos miesto parke. Iš kairės: Augustina Idaitė, Aistė Jarašūnaitė, Arminta Arlauskaitė, Gabija Ivaškaitė, Aistė Židonytė, Karina Moderytė, Agnė Krikščiūnaitė, Edgaras Franka, Dominykas Dulevičius, Adomas Dranickas, Kostas Kurliandskas, Martynas Karpinas, Arnas Venclova, Tadas Kiaunė, Kristupas Čeponas, Povilas Ščepanovič. Nuotraukoje nėra Gabijos Katkevičiūtės ir Gabrieliaus Briedžio. Aidos DULKIENĖS nuotr.

Valstybinis anglų kalbos egzaminas buvo vienas populiariausių. Jį rinkosi net 153 mūsų rajono abiturientai: 123 – iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, 22 – Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, 6 – Vaškų ir 2 – Pumpėnų gimnazijų. Be jau minėtų 17-kos šimtukų, 42 gimnazistų žinios įvertintos nuo 86 iki 99 balų. Tačiau keturiems abiturientams – vienam iš Petro Vileišio ir trims iš Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijų – teko nuryti karčią nesėkmės piliulę. Pagal anglų kalbos neišlaikiusiųjų procentus (2,61) lenkiame šalies vidurkį (1,05 proc.). Tačiau šimtukus gavo net 11,11 proc. laikiusiųjų. Šis rodiklis yra dviem procentais aukštesnis už šalies vidurkį (9,11 proc.).

Achilo kulnas – matematika 

Valstybinį matematikos brandos egzaminą šiemet apsisprendė laikyti 145 rajono abiturientai, tikėjęsi patekti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Deja, net 48 gimnazistams šias svajones teko atidėti. Matematikos egzamino neišlaikė 28 iš 113 (24,78 proc.) Petro Vileišio gimnazijos abiturientai, 17 iš 25 (68 proc.) Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, 2 iš 3 (66,67 proc.) Pumpėnų ir 1 iš 4 (25 proc.) Vaškų gimnazijų dvyliktokai. Rajone neišlaikiusiųjų matematikos procentinė išraiška (33,1) yra šiek tiek aukštesnė už šalies vidurkį (32,38 proc.). 

Tik 8 (5,52 proc.) mūsų rajono abiturientai – visi iš Petro Vileišio gimnazijos – gavo įvertinimus nuo 86 iki 99 balų. Pagal šį kriterijų viršijame šalies vidurkį (4,09proc.). 

Apie prastas matematikos egzamino rezultato priežastis, matyt, dar ilgai bus diskutuojama įvairiais lygmenimis. Viena aišku – matematika reikalauja nuoseklaus, kruopštaus ir sunkaus kasdienio darbo, o ne žaidimų, kaip kai kurie švietimo „strategai“ įsivaizduoja visą ugdymo procesą. 

Krinta į akis ir kita neigiama tendencija – nedaug abiturientų renkasi fizikos ir chemijos valstybinius egzaminus. Štai šiemet fizikos egzaminą laikė tik 9 abiturientai: 6 iš Joniškėlio ir 3 iš Pasvalio gimnazijų. Nei vieno iš jų žinios nepasiekė 86 balų ribos, o vienas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos abiturientas šio egzamino neišlaikė. 

Chemijos egzaminą laikė 8 Petro Vileišio gimnazijos abiturientai – nė vienas nesuklupo, o 3 moksleivių žinios įvertintos nuo 86 iki 99 balų. 

Informacinių technologijų egzaminą buvo pasirinkę 26 abiturientai. Visi 17 Petro Vileišio gimnazijos moksleivių jį įveikė. Kaip jau minėjome, D. Dulevičius gavo šimtuką, o 5 gimnazistai – nuo 86 iki 99 balų. Deja, 3 iš 5 Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos moksleivių egzamino neišlaikė. Taip pat suklupo 1 iš 4 Vaškų gimnazistų. 

Kitų valstybinių egzaminų rezultatai 

Privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą valstybiniu lygiu laikė 155 abiturientai, nepasisekė 15-kai (9,68 proc.). Iš 126 Petro Vilešio gimnazijos abiturientų 11 gavo nuo 86 iki 99 balų. Tačiau 14 egzamino neišlaikė. 

Iš 19-kos Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos abiturientų, vieno žinios įvertintos nuo 86 iki 99 balų, o vienas – neišlaikė. Visi Pumpėnų (6) ir Vaškų (4) gimnazijų abiturientai valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė. Vieno Vaškų gimnazisto žinios įvertintos 86–99 balų skalėje. 

Per kitus valstybinius egzaminus niekas negavo „barankos skylės“. Istorijos egzaminą išlaikė 68 abiturientai, biologijos – 48, geografijos – 29 ir rusų kalbos – 3.

Anglų kalbos kursai internetu svetainėje intellectus.lt


Radviliškis
Gyvulininkystės instituto kiaulių fermoje Baisogaloje – afrikinio kiaulių maro protrūkis
Radviliškio rajone esančioje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvulininkystės instituto kiaulių fermoje patvirtintas afrikinio kiaulių maro protrūkis, šeštadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant metų pabaigos šventėms, visuomenės apklausa rodo, kad 52 % Lietuvos gyventojų Kalėdas ir Naujuosius metus ketina praleisti namuose ir niekur nekeliauti, o 36 % planuoja aplankyti draugus bei artimuosius Lietuvoje. Nors dalis respondentų svarsto išvykas į Europos kalėdines muges ar net tolimesnes, egzotiškesnes kryptis, bendra tendencija išlieka aiški – žmonės vis dažniau renkasi metų pabaigą pasitikti namų aplinkoje, rodo automobilių nuomos tarpininko „EconomyBookings“, priklausančio „Booking Group Corporation“*, atliktas tyrimas.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1
Pasaulis
Šiauliai
Paviešinti dokumentai iš velionio seksualiniais nusikaltimais kaltinamo Jeffrey Epsteino bylos. Donaldo Trumpo administracijai kelis mėnesius buvo taikomas spaudimas dėl skaidrumo šioje politiškai jautrioje byloje.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kad gruodžio 20 d., keisis eismo organizavimo tvarka Vilniaus ir S. Daukanto gatvių sankryžoje.
Gatvė | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai ypatingas metas, kai norisi ne tik sukurti šiltą bei jaukią atmosferą namuose, bet ir estetiškai padengti stalą, kuris išlaikytų šventinę nuotaiką vos įžengus į valgomąjį. Tinkamas stalo serviravimas gali paversti paprastą vakarienę išskirtiniu potyriu, todėl verta skirti šiek tiek dėmesio nedidelėms detalėms, kurios papildo bendrą šventinį dekorą.
Lietuva | 4 MIN.
0
Vertindamas bendruomenių pilietiškumą ir veiklumą, Seimas 2027-uosius metus paskelbė Vietos bendruomenių metais.
Lietuva | 2 MIN.
0

Radviliškis
Kelmė
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0
Paskutiniame 2025 metų Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame gruodžio 18 dieną, dalyvavo visi tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 36 klausimai.
Politika | 2 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Paviešinti dokumentai iš velionio seksualiniais nusikaltimais kaltinamo Jeffrey Epsteino bylos. Donaldo Trumpo administracijai kelis mėnesius buvo taikomas spaudimas dėl skaidrumo šioje politiškai jautrioje byloje.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Dėl sankcijų ir milžiniškų karo išlaidų įvairūs Rusijos ekonomikos sektoriai susiduria su vis didėjančiais sunkumais, tačiau kol kas per anksti tikėtis, kad dėl ekonominių problemų Kremlius atsisakys ketinimų sunaikinti Ukrainą, praneša CNN ir naujienų agentūra „Unian“
Pasaulis | 3 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėta itin didelės apimties baudžiamoji byla dėl sukčiavimo. Didesnės apimties bylos teismo istorijoje nėra buvę. Nuosprendis byloje paskelbtas 34 kaltinamiesiems. Byloje 34 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, bylą sudaro 120 tomų, o jos nagrinėjimo metu įvyko net 150 teismo posėdžių. Vien kaltinimo aktas sudarė 724 lapus. Bylos nagrinėjimo procese keturi kaltinamieji mirė. Didelis nusikalstamų veikų, kaltinamųjų skaičius lėmė tai, kad buvo itin sudėtinga organizuoti teismo procesą.
Kriminalai | 4 MIN.
0
Ketvirtadienio rajone į gydymo įstaigą pacientą vežę greitosios pagalbos medikai buvo priversti prašyti ugniagesių pagalbos, nes užklimpo GMPT automobilis.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kad gruodžio 20 d., keisis eismo organizavimo tvarka Vilniaus ir S. Daukanto gatvių sankryžoje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. 16.50 val. Šiauliuose, Gardino gatvėje, maršrutinis miesto autobusas MAN, vairuojamas blaivaus vyro, gimusio 1956 m., atsitrenkė į priešais važiavusį ir pradėjusį stabdyti automobilį RENAULT TALISMAN, vairuojamą blaivaus vyro, gimusio 1984 m.
Gatvė | 2 MIN.
1
Kalvarija
Panevėžys
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0
Tarnyboms pavyko ištraukti šeštadienio rytą Panevėžyje į Nevėžio upę nuskriejusį BMW automobilį, kiek vėliau vandenyje buvo rastas trečiojo keleivio kūnas.
Gatvė | 2 MIN.
1

Kelmė
Šiauliai
Įvyko 2025 m. Kelmės rajono salės futbolo pirmenybės, kuriose šiemet dalyvavo penkios komandos: Kelmės FK „Kražantė“ (vad. J. Lebedžinskas), Kelmės FK „Kelmė“ (vad. A. Černakauskas), Kražių „Kražiai“ (vad. R. Liekys), Kelmės „SC–NVŠ“ (vad. T. Bracevičius) ir „Kelmės jaunimas“ (vad. T. Špukas). Lapkričio–gruodžio mėnesiais Kelmės sporto centro sporto salėje buvo sužaistos 14 rungtynių, po kurių paaiškėjo galutinės komandų vietos.
Sportas | 3 MIN.
0
Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo surengtas finalinis Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos krepšinio turnyro direktoriaus taurei laimėti etapas. Jo nugalėtojais tapo Klaipėdos PGV krepšininkai, įtemptose varžybose nugalėję Šiaulių PGV. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio PGV.
Sportas | 2 MIN.
0


Joniškis
Šiauliai
Joniškio rajono savivaldybėje, netoli Latvijos sienos įsikūręs Žagarės miestelis. Čia gyvena kūrybingi ir veiklūs žmonės, nuolat verda įdomios idėjos, o kiekvieną vasarą miestelis nusidažo raudona vyšnių spalva. Žagarės istorija taip pat labai plati. Juk tai – seniausias miestelis Lietuvoje, kurio senamiestis saugomas valstybės kaip urbanistikos paminklas.
Kultūra | 4 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Jaunimas | 6 MIN.
0
Šiauliai
Kelmė
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėjanti, kitonišką gyvenimą praktikuojanti pirtininkė Viktorija Prokofjeva trisdešimties turėjo viską, apie ką daugelis tik pasvajoja: sėkmingą vestuvių verslą, nesibaigiančius klientų srautus, linksmybių kupiną laisvalaikį, keliones, būstą pačioje Vilniaus širdyje. Ir vieną dieną… visa tai prarado prasmę. Ankstesnį gyvenimą ji iškeitė į šeimą, vaikus, vienkiemį Vilniaus užmiestyje ir asketišką gyvenimą be ekranų, prabangos, beribio vartojimo ir triukšmo.
Veidai | 4 MIN.
0
Nutrūko kelerius metus puoselėti agentūros „Major Amber Models“ vadovės Karolinos Toleikytės ir verslininko, investuotojo Jono Garbaravičiaus artimi santykiai.
Veidai | 2 MIN.
8


Lietuva
Lietuva
Nenumaldomai artėjančioms Kalėdoms Kotryna Starkienė kviečia ruoštis kartu. Todėl šio šeštadienio rytą TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Kotrynos burtai“ laukė ne tik šventinių pietų receptai, bet ir ypatingas desertas su Prancūzijos prieskoniu. Nustebinkite savo artimuosius!
Virtuvė | 3 MIN.
0
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1
Artėjant Naujiems metams dauguma susimąsto, kas jų laukia artimiausioje ateityje, įvertina nueitą kelią, ima kurti naujus planus ir užsibrėžia ambicingesnius siekius. Astrologai jau nustatė bendras tendencijas, kurios žvaigždžių nulemtos kiekvienam Zodiako ženklui 2026 m.
Horoskopai | 6 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nenumaldomai artėjančioms Kalėdoms Kotryna Starkienė kviečia ruoštis kartu. Todėl šio šeštadienio rytą TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Kotrynos burtai“ laukė ne tik šventinių pietų receptai, bet ir ypatingas desertas su Prancūzijos prieskoniu. Nustebinkite savo artimuosius!
Virtuvė | 3 MIN.
0
Planuojant Kūčių stalą vis dažniau svarstoma ne tik ką ant jo patiekti, bet ir kaip šventėms pasiruošti ramiai, be papildomos įtampos ir skubėjimo. Ilgiau stovinčios mišrainės tampa vienu praktiškiausių sprendimų, mat šį patiekalą galima pradėti gaminti iš anksto. Vis tik, ruošiant mišraines ir norint, kad jos šviežios išliktų kuo ilgiau, svarbu žinoti kokias daržoves ir kokius padažus rinktis.
Virtuvė | 4 MIN.
0