REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Sausio 26 d. 13:20

Alytus ruošiasi Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivaliui

Alytus

Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


290279

Šių metų balandžio mėnesį Alytaus kultūros centre vyks Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalis.

Iki šio renginio liko ne tiek ir daug laiko, o organizacinių klausimų – gausu, tad juos šiandien Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė aptarė su Alytaus muzikos mokyklos direktore Gabriele Dambauskaite, prof. dr. Aldona Vilkeliene ir Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ vadove Daiva Martikonyte.

Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalis vyks 2024 m. balandžio 13–18 d. Šis pirmą kartą Baltijos šalyse vyksiantis renginys balandžio 13 d. prasidės Alytuje. Balandžio 14 d. festivalio dalyviai koncertuos Vilniuje, balandžio 16 d. išvyks į Latviją ir pasirodys Rygoje, balandžio 17–18 d. – Estijos kultūros sostinėje Tartu. Jame dalyvaus apie 300 muzikantų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos.

„Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalis praturtins kultūros renginių programą ir į mūsų miestą pritrauks nemažai šio muzikinio žanro mylėtojų. Dėl Muzikos mokyklos ir Jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ Alytaus miesto vardas skambės trijose Baltijos šalyse. Ačiū jiems už tai. Nekantriai lauksime šio išskirtinio renginio, į kurį ketiname pakviesti Latvijos, Estijos bei Prancūzijos ambasadorius“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės vicemerė J. Šukevičienė.

Anot Muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovės D. Martikonytės, tai, kad Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalis vyks Alytuje, lėmė jos vadovaujamo orkestro įdirbis. D. Martikonytė džiaugiasi, kad prie pasiruošimo šiam renginiui mielai prisideda visa orkestro bendruomenė.

Specialiai šiam festivaliui planuojama sukurti Baltijos jaunimo simfoninį orkestrą, kurį sudarys 15–20 atrinktų geriausių muzikantų iš kiekvienos Baltijos šalies ir kviestinio Prancūzijos orkestro. Iš viso jame gros 80 atlikėjų, kurie debiutuos su 35 minučių muzikine programa.

Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalį organizuoja Europos orkestrų federacija EOFed ir Estijos simfoninių orkestrų asociacija. Jo tikslas – sutelkti jaunimo orkestrams galimybę koncertuoti tarptautiniame festivalyje, skleisti meno ir taikos idėją bei įgyti tarptautinės patirties.

Festivalį iš dalies finansuoja Prancūzijos jaunimo orkestrų festivalių organizacija, kuri šį festivalį jau daugiau kaip 30 metų rengia Europoje, Brazilijoje ir Kanadoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA