REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 17 d. 15:00

Alytuje paminėta Vagysčių prevencijos diena

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


135304

Viena iš dažniausiai policijos įvykių suvestinėse minimų nusikalstamų veikų ‒ vagystės. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje siekia beveik 30 procentų visų registruojamų teisės pažeidimų.

Nors vagišiai darbuojasi visais metų laikais, tačiau šiltąjį sezoną jie turi daugiau galimybių apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, pirkinius. Vasarą gyventojai dėl vagysčių netenka kepsninių, lauko baldų, žoliapjovių, grandininių pjūklų, kitos sodo technikos, vertingų daiktų. Be abejonės, vagišiai, nugvelbę turtą, gyventojams palieka baimės ir nesaugumo jausmą, sunkiai išmatuojamą moralinę žalą. Deja, neretai jų piktus kėslus įgyvendinti padeda ir patys gyventojai ‒ jų asmeninis turtas paliekamas be apsaugos, į gyvenamąsias ar ūkines patalpas galima patekti greitai ir lengvai, tamsiuoju paros metu nepasirūpinama apšvietimu ir t. t.

Tad policijos pareigūnai birželio 17 d. Alytuje, Rotušės aikštėje, minėjo Vagysčių prevencijos dieną. Alytiškiai turėjo galimybę išgirsti atsakymus į klausimus, kaip apsaugoti savo namus, perprasti vagies mąstymą, sukurti saugios kaimynystės grupę, kokiomis naujausiomis turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis pasinaudoti, ar verta apdrausti savo namus ir turtą.

Policija į pagalbą pasikvietė UAB „G4S Lietuva” ir AB „Lietuvos draudimas” atstovus, kurie pristatė veiklas, patarė gyventojams, kaip saugoti savo turtą. Renginyje taip pat dalyvavo Jaunieji policijos rėmėjai, kurie prisidėjo dalindami lankstinukus su aktualia informacija praeiviams ir bendraudami su interesantais.

Kol suaugusieji domėjosi turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis, mažieji džiaugėsi bendravimu su policijos bičiuliu Amsiu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA