REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 10 d. 11:43

Alytuje duris atvėrė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ atiduotuvė

Alytus

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


283151

Alytuje duris atvėrė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Alytaus skyriaus atiduotuvė, kurioje nuo šiol paramą maisto produktais gaunantys Alytaus miesto gyventojai jį galės įsigyti pagal naują tvarką. Atidaryme dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė.

„Mano kaip miesto vadovo svajonė, kad mes galėtume sukurti tokį gyvenimą Alytaus miesto žmonėms, kad paramos jiems teikti nereikėtų, kad visi turėtų galimybę nusipirkti tai, ko norisi. Skaičiai, rodantys, jog Alytuje yra keli tūkstančiai maisto paramą produktais gaunančių gyventojų, mano nuomone, yra per dideli. Dėsime visas pastangas siekdami užtikrinti, kad kuo didesnei daliai gyventojų nereiktų nieko prašyti, stengsimės naštą sumažinti ir miestas visada šiame procese bus pagalbininkas. Ypač dėkoju savanoriams, kurie kasdieniu savo indėliu prisideda prie šios svarbios iniciatyvos įgyvendinimo“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

„Ne tik atiduotuvės, bet ir „Maisto banko“ veikla Alytuje prasidėjo dar visai neseniai, kai Alytuje atsidarė pirmasis Lietuvoje nuo karo pabėgusių ukrainiečių registracijos centras. Tuo metu žinojome, jog turėsime čia dalinti maistą, tačiau neturėjome nei vieno savanorio. Mums paliko didelį įspūdį, kad vos paskleidus žinią apie savanorių poreikį prie mūsų prisijungė kelios dešimtys neabejingų Alytaus miesto ir rajono žmonių. Jų geranoriškumas bei noras tapti „Maisto banko“ komandos dalimi mus paskatino plėsti savo veiklą regionuose ir taip čia užgimė pirmasis „Maisto banko“ skyrius, o šiandien jau galime pasidžiaugti, kad plačiai atveriame ir atiduotuvės duris, kurioje kiekvienas sunkiau gyvenantis žmogus galės lyg parduotuvėje pasirinkti tokio maisto, kokio pats nori“ – kalbėjo „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramos programa šių metų gruodžio mėnesį baigsis, todėl maisto daviniai toliau nebebus dalinami. Nuo kitų metų stokojantiems bus dalinamos paramos maistu kortelės. Kiekvienas žmogus su jomis atiduotuvėje galės įsigyti reikiamo maisto.

Atiduotuvės lentynose esantį asortimentą sudaro paskutinės galiojimo dienos maistas iš parduotuvių bei visuomenės ir rėmėjų paaukoti produktai. Taip pat bendradarbiaujama su ūkininkais, kurie pasidalija savo derliumi. Joje maistas kiekvieną rytą apskaitomas, išrūšiuojamas, sudedamas į lentynas pagal kategorijas, identifikuojami turimi kiekiai. Atėjęs paramos gavėjas iš to, kas tą diena atkeliavo į atiduotuvę, gali pasirinkti, kas jam reikalinga. Vienam paramos gavėjui priklauso ne mažiau kaip 5 kilogramai maisto. Nuo kitų metų miesto centre įsikūręs labdaros ir paramos fondas maistu turėtų aprūpinti iki 2 tūkst. Alytaus miesto stokojančiųjų gyventojų.

Planuojama, kad iki metų pabaigos „Maisto bankas“ atidarys dvidešimt atiduotuvių visoje Lietuvoje. Šiuo metu tokia paslauga jau gali naudotis Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Radviliškio, Elektrėnų, Akmenės miestų gyventojai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA