REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 15 d. 07:01

Alytaus bendrovėje „Ekologistika“ pradedamos tvarkyti sudegusios padangų atliekos

Alytus

Eriko Ovčarenko, fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


292083

Alytuje ketvirtadienį pradedamos tvarkyti po bendrovės „Ekologistika“ gaisro likusios padangų atliekos, jų plėšiniai ir kitos gumos atliekos.

Iš įmonės teritorijos išvežti šias atliekas, kurių yra daugiau nei 3 tūkst. tonų, įsipareigojo bendrovė „Ekobazė“. Tai padaryti planuojama iki gegužės 21 dienos.

Alytuje ketvirtadienį lankysis aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas ir bendrovės „Ekobazė“ direktorė Marina Curko – Notkuvienė.

Bendrovės duomenimis, Lietuvoje per metus vidutiniškai susidaro 27–28 tūkst. naudotų padangų, iš jų didžiąją dalį surenka ir perdirba „Ekobazė“ – apie 16 tūkst. tonų.

Iš perdirbtų padangų gumos granulių Lietuvoje ir užsienyje gaminami guminiai kilimėliai, automobilių stovėjimo aikštelių borteliai, sporto aikštynų bei vaikų žaidimų aikštelės bei kitos guminės dangos.

Anot Aplinkos ministerijos, 2019 metų spalį 10 dienų gesintas padangų gaisras Alytuje yra laikomas viena didžiausių pastarojo meto ekologinių katastrofų. Dėl oro taršos buvo paskelbta ekstremali situacija, vėliau dėl aplinkos užterštumo ūkininkams buvo uždrausta realizuoti savo produkciją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA