REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 14 d. 12:17

Alytaus aplinkosaugininkai per feisbuką išaiškino bandymus parduoti lapę ir ūsurinį šunį

Alytus

Pexels.com

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283432

Aplinkos apsaugos departamentas antradienį pranešė socialiniame tinkle „Facebook“ nustatęs du neteisėtus laukinių gyvūnų prekybos atvejus, viename jų siūlyta lapė, kitame – ūsurinis šuo.

Viename iš feisbuko skelbimų pastebėta informacija apie dovanojamą lapę.

Atlikus tyrimą nustatyta, kad asmuo Varėnos rajone, teisėtu būdu savo sodybos kieme sugavo lapę. Per patikrinimą paaiškėjo, kad asmuo lapę jau buvo paleidęs į laisvę, nes pilietiški gyventojai socialiniame tinkle įspėjo, kad skelbimo turinys yra neteisėtas.

Anot departamento, laukinis gyvūnas negali būti auginamas ar perduodamas auginti kitiems, todėl už šį pažeidimą asmeniui gresia nuo 30 iki 300 eurų bauda.

Aplinkosaugininkai nustatė dar vieną neteisėtos prekybos atvejį „Facebook“ skelbime, kuriame asmuo siūlė padovanoti auginimui arba kailiams usūrinį šunį.

Paaiškėjo, kad asmens sodybos kieme šunys pagavo usūrinį šunį. Laukinis gyvūnas buvo uždarytas ir laikomas narve.

Usūrinis šuo yra įtrauktas į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą ir šio gyvūno laikymas, auginimas, veisimas, dauginimas, mainymas, įvežimas, perkėlimas, prekyba ar kitoks jo naudojimas neturint leidimo yra draudžiamas.

Usūrinis šuo buvo paimtas ir perduotas gyvūnų globos namams, bendrovei „Nuaras“. Už neteisėtą prekybą asmeniui gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA