Kultūra | 12 MIN.

Alternatyvios muzikos festivalyje RUMSHK’14 – Manto Daujoto triumfas, E. Urbietytės albumo pristatymas

Diana Kuprytė
2019 m. liepos 2 d. 11:22
rumshk14-4.jpg

Birželio 28-29 d. Šiaulių centrą užliejo gyvai atliekamos muzikos garsai – nušurmuliavo atgimstantis muzikos festivalis-konkursas „RUMSHK’14“ ir šią vasarą džiuginantis alternatyvios, kokybiškos muzikos mėgėjus, šiauliečius ir miesto svečius. 14-tą kartą vyksiantis renginys, konkursinę programą skelbė antrą kartą.

Birželio 28-29 d. Šiaulių centrą užliejo gyvai atliekamos muzikos garsai – nušurmuliavo atgimstantis muzikos festivalis-konkursas „RUMSHK’14“ ir šią vasarą džiuginantis alternatyvios, kokybiškos muzikos mėgėjus, šiauliečius ir miesto svečius. 14-tą kartą vyksiantis renginys, konkursinę programą skelbė antrą kartą. Pirmosios festivalio dienos metu paaiškėjo šeši konkurso prizininkai. Atlikėjas Mantas Daujotas džiaugėsi pirma vieta ir 800 Eur vertės premija, kurią įsteigė asociacija LATGA. Scenoje pasirodė ne tik žinomi atlikėjai, grupės, bet ir savo muzikinę karjerą pradedantys muzikantai. Dėmesio sulaukė jaunoji atlikėja Elzė Urbietytė, kuri su grupe pristatė pirmąjį savo albumą „Bitės skrydis“. Renginio formatas – neapsiribojantis muzikine programa. Festivalio dalyviai turėjo galimybę klausytis viešų paskaitų, stebėti filmų peržiūras, pasinaudoti „Totemas tattoo“ ir „Angis Tattoo“ tatuiruočių salonų meistrų paslaugomis, dalyvauti Šiaulių baikerių klubo „Sun City buls MCC“ specialiose rungtyse. Veikė „Šiaulių letenėlė“ šunų baras, viešėjo svečias iš Šiaulių jaunųjų gamtininkų stoties – ponis, kuris tapo linksmu teminiu akcentu imant interviu iš atlikėjų užkulisiuose. Festivalio teritorijoje ir aplink veikė maisto ir gėrimų kioskai.

Alternatyvios muzikos festivalio-konkurso akcentai – Manto Daujoto triumfas ir jaunosios atlikėjos Elzės Urbietytės debiutinio albumo pristatymas

Per abi festivalio dienas nuskambėjo 13-os grupių, atlikėjų, projektų pasirodymai. Konkursinėje programoje dalyvavo ir prizines vietas išsidalijo net 6 atlikėjai. Komisijos, kurią sudarė 12 narių, profesionalių, muzikos srities žinovų, sprendimu nugalėtoju tapo atlikėjas Mantas Daujotas (21 komisijos

balas), antros vietos apdovanojimais džiaugėsi 2 grupės – „Fire it up“ (19 komisijos balų), „Clockwork Creep“ (19 komisijos balų), trečiosios vietos pozicijas užėmė 3 konkurse dalyvavę projektai – „Iris Tempest“ (18 komisijos balų), Robertas Semeniukas (18 komisijos balų), „Paliekant žemę“ (18 komisijos balų). Du antros vietos atlikėjai gavo po 400 Eur vertės premijas, kurias įsteigė asociacija LATGA, net trims trečių vietų atlikėjams įteikti 200 Eur vertės čekiai, kuriuos įsteigė ir „Ruvera“, „Saunalina“ ir „Remigijaus akcija, VšĮ“. Atlikėjams ir konkurso dalyviams papildomus prizus steigė Arbočių optika, TVC, „Milgreta“, „Lemona“, „Grafų baldai“, „Lemonsox“, „A&G“ batai, „Salda“.

Muzikos festivalio-konkurso „RUMSHK’14“ nugalėtojas Mantas Daujotas pelnė asociacijos LATGA 800 Eur vertės premiją. Atlikėjui buvo įteikta laimėtojo statulėlė, kurią pagamino vėdinimo įrangos lyderė regione „Salda“. Simboliška, kad apdovanojimą įteikė vienas šių metų konkurso komisijos narių, grupės „Pekla“ muzikantas Justinas Jakubauskas (šis kolektyvas praėjusiais metais konkurse laimėjo II-ą vietą). M. Daujotui tai buvo pirmas tokio pobūdžio renginys, kuriame jis dalyvavo ne kaip grupės sudedamoji dalis, bet kaip pagrindinis solistas. Pasitikėjimas savo jėgomis ir nusiteikimas leido vaikinui scenoje jaustis užtikrintai ir ramiai. Atlikėjas pasakoja, kad šis laimėjimas jam paskata judėti pirmyn: „Mintys sukosi ne apie konkursinę poziciją, kurią laimėsiu, o apie patį atlikimą – visgi pirmas koncertas. Tačiau jaučiau pasitikėjimą savimi ir komanda. Turbūt todėl laimėjus pirmą vietą nebuvo šoko ir nuostabos, tarsi nepelnytai būtų atitekęs šis prizas. Man tai stipri paskata judant pirmyn. Labai malonu kai pirmi žingsniai pasitinkami tokiu palaikymu. Pinigų gauti irgi labai tinkamas metas – galėsiu komandai atsidėkoti už triūsą“ (šypsosi). Žodžių neieškantis ir nuoširdžiai mintimis besidalijantis atlikėjas pasakoja, kad muzika jo gyvenime svarbi nuo mažų dieną ir muzikoje jis randa dėkingumą aplinkai, kurioje yra ir savirealizaciją: „Muzika tarsi kraujas cirkuliuoja visame kūne. Be jos vargu ar išgyvenčiau – man ji labai labai svarbi. Tuo pačiu metu tai ir visiškas kosmosas, kažkokia garsų kontroliavimo medija, kuri turi tokį gilų emocinį poveikį praktiškai kiekvienam gyvam žmogui. Muzika nuo pat mažų dienų man davė labai daug. Šio festivalio metu mintyse dėkojau muzikai už susikirtusius kelius su nuostabiais žmonėmis – esu jiems ir viskam dėkingas“.

Kaip ir minėta prizinėmis vietomis šiais metais džiaugėsi net 6 atlikėjai, šalia pirmos vietos nugalėtojo paskelbti 2 antrų vietų laimėtojai ir 3 trečių vietų laimėtojai.

II-os vietos prizininkai tapo grupė „Fire it up“. Kompanijai atiteko festivalio statulėlė ir 400 Eur vertės premija, kurią įsteigė asociacija LATGA. Premiją atlikėjams įteikė Gintas Gascevičius. Deja, festivalyje šių vaikinų programa truko trumpiau nei buvo numatyta. Taip atsitiko dėl nepilnos grupės sudėties. Tačiau buvę grupės nariai padedami „Good time boys“ atlikėjų visgi sugrojo kelis kūrinius iš savo albumo. Dar vienos II-os vietos prizininkais tapo „Clockwork creep“ – atlikėjams taip pat įteikta statulėlė, 400 Eur vertės premija, kurią įsteigė asociacija LATGA. Prizininkus pasveikino komisijos pirmininkas Paulius Jasiūnas. Kolektyvui įteiktos rėmėjų „LemonSox“ kojinės.

III-ios vietos prizininkams „Iris tempest“ įteikta 200 Eur premija, kurios steigėjais tapo „Ruvera“, taip pat muzikantams atiteko „Lemona“ 150 Eur dovanų čekis. Atlikėjui Robertui Semeniukui įteikta 200 Eur vertės premija, steigėjas – „Saunalina“ ir „A&G“ 100 Eur kuponas batams. Grupė „Paliekant žemę“ taip pat gavo 200 Eur premiją, kurią įsteigė „Remigijaus akcija, VšĮ“. Šį apdovanojimą kolektyvui įteikė vienas festivalio organizatorių Remigijus Ruokis. Grupės nariams atiteko ausinės, o šį prizą iniciavo TVC.

Primename, kad šiemet festivalio konkurso komisiją sudarė net 12 muzikos, meno sričių profesionalai – Nėrius Pečiūra, Mindaugas Peleckis, Gintautas Rakauskas, Dovydas Bluvšteinas, Šarūnas Mačiulis, Vytautas Kišvinas, Justinas Jakubauskas, Robertas Kančius, Arvydas Skernevičius, Martynas Kuliavas, Solveiga Rusytė. Komisijos pirmininko pareigos patikėtos muzikos ir vaizdo klipų autoriui, prodiuseriui, garso režisieriui Pauliui Jasiūnui.

Festivalio scena atvira ne tik žinomiems atlikėjams, grupėms, bet ir savo muzikinę karjerą pradedantiems muzikantams. Tad svarbiu festivalio pirmos dienos akcentu tapo jaunos atlikėjos Elzės Urbietytės ir grupės albumo „Bitės skrydis“ pristatymas. Renginio organizatoriai, puoselėjantys kokybišką, alternatyvią muziką džiaugiasi, kad turi galimybę palaikyti ir prisidėti prie pirmuosius žingsnius į sceną žengiančių, perspektyvių atlikėjų muzikinės karjeros. Galimybė išleisti savo autorinių dainų albumą – kiekvieno atlikėjo svajonė, reikalaujanti daug pastangų ir kūrybinio darbo. E. Urbietytei tik 17 m., o pasidžiaugti tikrai yra kuo – debiutinis albumas „Bitės skrydis“ jau jos rankose: „Tai didelis pasiekimas, – sako mergina, – nes niekada nebūčiau nė pasvajojusi, kad būdama tokio amžiaus turėsiu išleidusi savo debiutinį albumą. Vertinu tai kaip didžiulį žingsnį į priekį. Jaučiuosi keistai, nes vis dar sunku patikėti, kad viskas vyksta taip ir, kad tai mano pačios sukurtas kūrinys“. Mergina pripažįsta, kad už svajonės išsipildymo slepiasi ne tik jos, bet ir daugybės kitų žmonių darbas, skirtas laikas ir pastangos. Vaikinų kompanija padėjusi įrašyti albumą – Aivaras Špokas (gitara), Teodoras Balčiauskis (bosinė gitara), Dominykas Zabokas (būgnai), Eligijus Žilinskas (gitara), Aušvydas Kupčinskas (fortepionas), Paulius Trijonis (klavišiniai, gitara). Albumas įrašytas Šiaulių valstybinio dramos teatro studijoje, įrašas ir miksingas – Palius Trijonis, masteringas - Paulius Jasiūnas, albumo vykdantysis prodiuseris – Remigijus Ruokis (VŠĮ „Remigijaus akcija“), originalaus albumo dizaino autorė - Diana kuprytė (BASAmedia). Taip pat nuoširdus ačiū asociacijai LATGA, BOD group, „Like Tattoo“, „Laurema“ ir „Šerkšno medui“. Elzei Urbietytei įteikta festivalio statulėlė ir renginio rėmėjų „Citama“ įsteigta skani dovana. Grupės vaikinai džiaugėsi „LemonSox“ kojinėmis.

Renginio programą papildė ir prie renginio kokybės, įvairovės ir alternatyvios muzikos puoselėjimo prisidėjo kitų šaunių atlikėjų pasirodymai – nuoširdus ačiū jums! Festivalis „RUMSHK skatina ir palaiko jaunus atlikėjus, todėl šiemet festivalį atidarė jauna šiauliečių moksleivių grupė „5:05“, kuriai įteiktas „Citma“ prizas, renginio statulėlė. Atlikėja Gabija Lukrecija Petrauskaitė apdovanota festivalio statulėle, „Giftika“ pagaminta festivalio kepurėle, „LemonSox“ kojinėmis, „Vaga“ įsteigtu prizu; „Black Spikes“ grupei – festivalio statulėlė, „Grafų baldai“ prizai; „Good time boys“ kolektyvui –„Giftika“ pagamintos festivalio kepurėlės, festivalio statulėlė, „Arbočių optika“ įsteigė 200 Eur vertės dovanų kuponą saulės akiniams. Pirmąją dieną festivalį užbaigusioms charizmatiškosioms SHISHI grupės merginoms įteiktos festivalio statulėlės. Renginį uždariusi grupė „Cunabula“ apdovanota festivalio statulėle, „A&G“ 100 Eur kuponu batams ir 100 Eur dovanų čekiu iš „Milgreta, UAB“.

Viešos paskaitos, filmų peržiūros, festivalio transliacija VHS technikos pagalba ir kitos veiklos

Šiais metais alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK’14“ pasiūlė dar daugiau papildomų veiklų - viešos paskaitos, kino seansai, specialiai festivaliui baikerių organizuotos rungtys – kurios padarė renginį dar universalesniu ir atviresniu visuomenei. Zubovų rūmų erdvėse veikė kino salė, kurioje renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti filmų seansus.

Pristatyta Henriko Gulbino filmų programa, vyko „Sa–Sa“ (filmas apie legendinę undergroundo grupę) filmo premjera su Nėrijumi Atsuktuvu-Pečiūra, žiūrovų dėmsio sulaukė tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ programa suaugusiems.

Viešose paskaitose savo žiniomis dalijosi Laura Samulionytė, sportininkė, aktyvistė, „Rimanto Kaukėno paramos fondo“ narė ir atstovė Šiauliuose, pristačiusi paskaitą apie jaunimo motyvaciją kalbėti, menininko, animatoriaus Aivaro Gončio paskaita – „Nuo ko mirė Flash'as. Skrodimas“, prof. dr. Remigijus Venckus, medijų menininkas ir kritikas kalbėjo apie eksperimentinę fotografiją, medijas ir vizualiką.

Festivalio paskaitų ciklą užbaigė daug dėmesio sulaukusi filosofo prof. Gintauto Mažeikio paskaita „Bafometo vaizdas sunkiojo roko subkultūrose ir okultizmo perversijos“.

Renginio organizatoriai originalumo ieškojo ne tik alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymuose. Netikėti festivalio realizavimo sprendimai ir eksperimentai – iššūkiai patiems projekto iniciatoriams. Šiais metais žiūrovai turėjo galimybę stebėti ypatingą transliaciją „atgal 30 metų“ per 15min.lt portalą VHS technikos pagalba. Už profesionalų darbą ir tiesioginį eterį dėkojame „VHS personalas“ komandai. Išskirtinė padėka operatorei Linai Pčelincevaitei, Mantui Jankūnui, operatoriui Mindaugui Butkui. Už video reportažus dėkojame šauniai trijulei –Viktorijai Liagaitei, Andželinai Rimkutei, Ričiardui Griniui.

Antrus metus iš eilės reprezentacinius „RUMSHK’14“ marškinėlius kūrė Rokas Šakys, kuriuos renginio metu įsigydami žiūrovai ne tik pasipuošė, bet ir parėmė festivalio idėją. Už idėjos realizavimą dėkojame „Giftika, UAB“. Šiais metais dar labiau ryškinta aplinkos saugojimo idėja – renginio metu buvo galimybė įsigyti daugkartinio naudojimo bokalus gaiviesiems gėrimams.

Festivalio metu dalyviai turėjo galimybę pasinaudoti „Totemas tattoo“ ir „Angis Tattoo“ tatuiruočių salonų meistrų paslaugomis, jau per pirmą festivalio dieną, buvo padaryta net 15 tatuiruočių. Šiaulių baikerių klubo „Sun City buls MCC“ paruoštose rungtyse dalyvavę žmonės rungėsi dėl specialaus klubo prizo. Daug dėmesio sulaukė „Šiaulių letenėlės“ šunų baras. Gyvūnų mylėtojai aukojo maistą ir kitus būtiniausius daiktus beglobiams gyvūnams, o keturkojai festivalio lankytojai ragauti specialiai jiems paruoštus skanėstus.

Rėmėjai ir partneriai, kurių dėmesio ir bendradarbiavimo dėka pagalba pavyko realizuoti idėjas

Tam, kad renginys vyktų sklandžiai prisidėjo savanoriai, partneriai. Renginio organizatoriai visiems taria nuoširdų ačiū!

Abi festivalio dienas scenoje dirbo renginio vedėjos iš jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ (kolektyvo vadovai ir mokytojai Dalia ir Virginijus Dargiai – dėkingi už bendradarbiavimą!): Urtė Abrasonytė, Austėja Špokauskaitė, Aidija Mockevičiūtė. Merginų įvaizdžiu rūpinosi grimerė Lina, o šukuosenas kūrė grožio salonas „Stileta“. Festivalyje „RUMSHK’14“ savanoriavo net 22 asmenys, kurie rūpinosi renginio teritorija, muzikantais, svečiais ir kt.

Naujienomis apie alternatyvios muzikos festivalį „RUMSHK’14“ dalinosi įvairūs naujienų portalai, radijo stotys, televizija ir kt. Renginio organizatoriai džiaugiasi galėdami bendradarbiauti su portalu 15 min.lt, LRT, Etaplius, Start FM 94.2, Šiaurės Lietuvos radijo klausytojams gerai žinoma radijo stotimi „RS2“, Miesto naujienomis, OWEXX, ACM.

Prie festivalio prisidėjo Šiaulių kino meno klubas, „Totemas Tattoo“, Sun City buls MCC, BASA media, „Falkana“, „Giftika“, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universitetas, Dailės galerija, Šiaulių turizmo infromacijos centras, Šiaulių letenėlė, baras „Kišenė“, „2

Meniu“, „Varpo“ kavinė, „Vytauto 76“, „Cask 215“, „Sakura“, Garsas LT, Lama reklama, A. Ripinskis ir Ko, Barbalas Café, Burger Brothers, Šiaulių Tara, Vigidas Pack, Autogedas, „Toi Toi“, „Vilmers“, „Like Tattoo“, Šiaulių energija, „Laurema“, AVA buhalterinės paslaugos, „BASA media“, „Joalda“, „Mėsinė LT“, „Elga“, „Vigidas Pack“, „Servos ūkis“, „Aderlita“, Stipas, VGTU, „Guminukas“, Verbūnų duona, Voveriškiai.


Kelmė
Kelmės rajone dėl tikimybės apgadinti kelius apribojamas sunkiasvorių transporto priemonių eismas
Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2025 m. gruodžio 8 d. įsakymu Nr. A-961 apribojamas sunkiasvorio krovininio transporto (krovininių automobilių, miškovežių, traktorių), kurio bendroji masė daugiau kaip 8 tonos, eismas Kelmės rajono vietinės reikšmės keliais siekiant apsaugoti juos polaidžio metu nuo sugadinimo nuo 2025 m. gruodžio 9 d. iki 2026 m. gegužės 1 d.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms bulvės išlieka vienu populiariausių ir universaliausių produktų, kurį lietuviai renkasi tiek kasdienai, tiek kalėdiniam stalui. Bulves lietuviai naudoja tiek gaminant paprastus, tradicinius garnyrus, įvairiausius troškinius, apkepus ir, žinoma, baltą mišrainę, kuri yra neatsiejama žiemos švenčių stalo dalis. Ši daržovė vertinama dėl paprastumo, pigumo ir sotumo. Be to, ji gali ilgai stovėti šaldytuve, todėl nereikia jaudintis dėl greito suvartojimo laiko.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Antroji gruodžio savaitė žada būti rami ir palanki. Astrologai dalijasi patarimais, kurie padės per šias septynias dienas sustiprinti sėkmę. Laikydamiesi kelių paprastų rekomendacijų, galėsite lengviau atskleisti savo potencialą.
Horoskopai | 5 MIN.
1
Lietuva
Pakruojis
Japoniją pirmadienį supurtė smarkus žemės drebėjimas. Požeminių smūgių stiprumas siekė 7,6 balo. Institucijos prie Aomorio prefektūros krantų paskelbė cunamio pavojų, praneša agentūra „Reuters“.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Įvyko Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų vertinimo komisijos posėdis. Šios komisijos narės – administracijos Aplinkos apsaugos ir komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Austėja Zamokaitė, Aplinkos apsaugos ir komunalinio ūkio skyriaus teisininkė Edita Kriukienė, Apskaitos skyriaus vedėja Rasa Bagdonienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Valantinaitė-Krikščiūnė ir komisijos pirmininkė vicemerė Simona Lipskytė išnagrinėjo ir įvertino 19 pateiktų paraiškų, skirtų aplinkosauginio švietimo veikloms rajone įgyvendinti.
Aktualijos | 2 MIN.
0

Kalėdų gidas | 2 MIN.
0
Kalėdų gidas | 2 MIN.
0

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Estijos, Suomijos, Airijos, Latvijos, Lenkijos ir Švedijos vadovais bendru laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininką António Costą ir Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen, išreikšdami tvirtą palaikymą kuo skubiau įgyvendinti EK pasiūlymą dėl reparacijų paskolos Ukrainai, pasitelkiant įšaldytus Rusijos aktyvus.
Lietuva | 2 MIN.
2
Dėl iš Baltarusijos plūstančių kontrabandinių balionų krizės Vyriausybė planuoja skelbti ekstremalią situaciją visoje šalyje.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Radviliškio rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje vienbalsiai pritarė taikos sutarties pasirašymui tarp Savivaldybės ir Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos. Šis sprendimas padėjo tašką daugiau nei penkiolika metų besitęsiančioje istorijoje dėl Socialinių paslaugų centro pastato nuosavybės ir naudojimo.
Politika | 4 MIN.
0
Spalio pabaigoje Šiauliuose viešėjusi Estijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Kaili Terras atvyko oficialiu vizitu. Diplomatė ir jos komanda susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku ir vicemeru Justinu Švėgžda, susitikime taip pat dalyvavo Estijos garbės konsulas Šiauliuose Gintaras Sluckus.
Politika | 3 MIN.
1

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Japoniją pirmadienį supurtė smarkus žemės drebėjimas. Požeminių smūgių stiprumas siekė 7,6 balo. Institucijos prie Aomorio prefektūros krantų paskelbė cunamio pavojų, praneša agentūra „Reuters“.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Pirmadienį Volodymyras Zelenskis atvyko į Londoną, pranešė Ukrainos prezidento kanceliarija.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje dėl Šiaulių universalios arenos remonto darbų. Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ieškinys tenkintas visiškai.
Kriminalai | 3 MIN.
1
Sekmadienio popietę Šiaulių rajone darbavosi išminuotojai. Jiems teko saugiai susprogdinti pavojų kėlusį rastą sprogmenį.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Kelmė
Pakruojis
Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2025 m. gruodžio 8 d. įsakymu Nr. A-961 apribojamas sunkiasvorio krovininio transporto (krovininių automobilių, miškovežių, traktorių), kurio bendroji masė daugiau kaip 8 tonos, eismas Kelmės rajono vietinės reikšmės keliais siekiant apsaugoti juos polaidžio metu nuo sugadinimo nuo 2025 m. gruodžio 9 d. iki 2026 m. gegužės 1 d.
Gatvė | 2 MIN.
0
Atnaujinama rajono kelių ir gatvių infrastruktūra – Bardiškių kaime (Žeimelio sen.) sutvarkyta Vytauto Didžiojo gatvė.
Gatvė | 2 MIN.
0
Klaipėda
Klaipėda
Klaipėdos rajone pirmadienio rytą susidūrė lengvasis automobilis ir kelininkų transporto priemonė, per avariją, pirminiais duomenimis, nukentėjo trys žmonės. Eismo nelaimė įvyko kelininkams atvykus likviduoti anksčiau įvykusių avarijų padarinių, kai buvo partrenkti du šernai.
Gatvė | 3 MIN.
0
Pirmadienio rytą pranešta apie eismo įvykį Klaipėdos rajone.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
„Šiaulių“ krepšinio klubas praneša apie nutrauktą bendradarbiavimą su Camu Reddishu. Rugsėjį į Lietuvą atvykęs puolėjas dėl asmeninių priežasčių priėmė sprendimą grįžti į JAV. Sutartis su krepšininku nutraukta abipusiu sutarimu, klubui išsaugojant numatytas išpirkos garantijas.
Sportas | 2 MIN.
0
Joniškio rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas premijoms gauti už aukštus pasiekimus sporto, kultūros ir meno srityse.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Nors Lietuvoje vis daugiau kalbama apie pagalbą stiprinant savo psichikos sveikatą, daugelis žmonių vis dar sunkiai orientuojasi psichikos sveikatos specialistų įvairovėje. Ką pasirinkti: psichiatrą, psichoterapeutą, psichologą? O gal meno terapeutą? Pasak meno (dramos) terapeutės Eglės Pikšrytės, tam, kad žmogus apskritai ieškotų pagalbos, jis pirmiausia turi žinoti, į ką kreiptis.
Veidai | 7 MIN.
0
Gruodžio 2 dieną Pakruojo kultūros centre duris atvėrė tradicinė paroda „Po angelo sparnu“. Paroda organizuota jau 19-ąjį kartą, o šiuo metu čia eksponuojami skulptoriaus Eduardo Tito medžio darbai ir Laimutės Veličkienės dailės studijos paveikslai.
Kultūra | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 13 dieną 14 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) vyks adventinė popietė „Šventoji naktis“ su Kauno styginių kvartetu ir aktore Inesa Paliulyte. Programos atlikėjai kviečia didžiųjų metų šventes pasitikti prasmingais apmąstymais.
Kultūra | 3 MIN.
0
Laidos „Moterims 45+“ pašnekovė – moteris, kurios istorija yra tarsi veidrodis daugeliui iš mūsų.
Veidai | 2 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Nors Lietuvoje vis daugiau kalbama apie pagalbą stiprinant savo psichikos sveikatą, daugelis žmonių vis dar sunkiai orientuojasi psichikos sveikatos specialistų įvairovėje. Ką pasirinkti: psichiatrą, psichoterapeutą, psichologą? O gal meno terapeutą? Pasak meno (dramos) terapeutės Eglės Pikšrytės, tam, kad žmogus apskritai ieškotų pagalbos, jis pirmiausia turi žinoti, į ką kreiptis.
Veidai | 7 MIN.
0
Laidos „Moterims 45+“ pašnekovė – moteris, kurios istorija yra tarsi veidrodis daugeliui iš mūsų.
Veidai | 2 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms bulvės išlieka vienu populiariausių ir universaliausių produktų, kurį lietuviai renkasi tiek kasdienai, tiek kalėdiniam stalui. Bulves lietuviai naudoja tiek gaminant paprastus, tradicinius garnyrus, įvairiausius troškinius, apkepus ir, žinoma, baltą mišrainę, kuri yra neatsiejama žiemos švenčių stalo dalis. Ši daržovė vertinama dėl paprastumo, pigumo ir sotumo. Be to, ji gali ilgai stovėti šaldytuve, todėl nereikia jaudintis dėl greito suvartojimo laiko.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Unikalaus balso kūrėja ir atlikėja Rūta MUR pristato naują singlą „Viskas bus gerai“ – jautrią dainą apie išsiskyrimą, žmogiškas klaidas ir vidines audras, kurias kartais tenka išgyventi.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Antroji gruodžio savaitė žada būti rami ir palanki. Astrologai dalijasi patarimais, kurie padės per šias septynias dienas sustiprinti sėkmę. Laikydamiesi kelių paprastų rekomendacijų, galėsite lengviau atskleisti savo potencialą.
Horoskopai | 5 MIN.
1
Gruodžio 8-oji – Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo šventė.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms bulvės išlieka vienu populiariausių ir universaliausių produktų, kurį lietuviai renkasi tiek kasdienai, tiek kalėdiniam stalui. Bulves lietuviai naudoja tiek gaminant paprastus, tradicinius garnyrus, įvairiausius troškinius, apkepus ir, žinoma, baltą mišrainę, kuri yra neatsiejama žiemos švenčių stalo dalis. Ši daržovė vertinama dėl paprastumo, pigumo ir sotumo. Be to, ji gali ilgai stovėti šaldytuve, todėl nereikia jaudintis dėl greito suvartojimo laiko.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Kiauliena jau seniai yra neatsiejama lietuviškos virtuvės dalis. Tai mėsa, kurią pirkėjai renkasi ne tik dėl jos skonio, bet ir dėl patrauklios kainos bei gausybės paruošimo būdų. Kiaulienos mentė, laikoma viena universaliausių ir sultingiausių dalių, ypač tinkama tiek kasdieniams, tiek šventiniams patiekalams.
Virtuvė | 4 MIN.
0