REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Vasario 23 d. 13:18

Alsėdžiuose stovyklavo šimtas jaunųjų šaulių

Plungė

Etaplius.ltŠaltinis: Plungės rajono savivaldybės inf.


292963

Kai visose mokyklose tvyrojo atostogų ramybė, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje netilo šurmulys – čia vyko Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės I ir II pakopų jaunųjų šaulių ugdymo stovykla, sukvietusi daugiau nei šimtą jaunuolių iš visos Telšių apskrities – Mažeikių, Plungės, Rietavo, Telšių. Stovykla startavo sekmadienį, jos uždarymas vyko trečiadienį.

„Džiugu būti šioje stovykloje ir matyti, kad turime tiek daug jaunųjų šaulių. Ačiū jums už pilietiškumą, ačiū, kad vis gilinate savo žinias, nes tai be galo svarbu. Valstybė išgyvena sunkius laikus, bet būtent nuo valstybės piliečių – nuo visų mūsų – ir priklauso, kokia ta valstybė bus, kokia jos ateitis. Ačiū jums už tokį pasirinkimą, jaunieji šauliai! Ačiū ir stovyklos organizatoriams, rinktinės vadui ir visiems kitiems, kurie prie to prisidėjo. Džiugu, kad stovyklai pasirinkote Alsėdžių gimnaziją, žengiančią link Žemaitijos kadetų licėjaus statuso. O jūs, žengiantieji jaunųjų šaulių keliu, esate kviečiami čia mokytis“, – sveikindamas jaunimą kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Gausiu jaunųjų šaulių būriu ir sėkminga stovykla džiaugėsi ir Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis, stovyklos komendantas, rinktinės neformaliojo švietimo mokytojas Ričardas Ruškys, stovyklos vadovė, rinktinės neformalaus švietimo mokytoja Aušra Ruškienė ir gausus būrys instruktorių.

Kaip pasakojo stovyklos vadovė Aušra Ruškienė, stovyklos metu jaunieji šauliai susipažino su topografija – mokėsi naudotis žemėlapiais, kompasais, įgijo taktikos, pirmosios pagalbos teikimo žinių, mokėsi išgyvenimo, maskavimosi, ryšio procedūrų, dalyvavo 10 kilometrų žygyje su užduotimis. „Nors šaulys – karys be šautuvo, vis dėlto turi mokėti šaudyti, žinoti visas pozicijas, tad išbandėme ir šaudymą“, – pasakojo stovyklos vadovė.

Anot Aušros Ruškienės, visi jaunieji šauliai turi įveikti keturių pakopų ugdymosi programą. Šioje stovykloje dalyvavo besimokantieji I–II programoje, jų amžius – nuo 11 iki 18 metų. Pagrindines žinias ir įgūdžius jie įgyja lankydami būreliu, o stovyklose tik apibendrina, susistemina ir įtvirtina tai, ko yra išmokę.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA