REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 12 d. 14:02

Joniškio rajonas – tarp aktyviausiai mokinių testavimo procese dalyvaujančių savivaldybių

Joniškis

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


193936

Epidemiologinei situacijai šalyje išliekant sudėtingai visos Lietuvos savivaldybės siekia, kad mokyklų bendruomenės kaip įmanoma saugiau ir ilgiau galėtų dirbti kasdienį darbą, ugdytis kasdieniu būdu, aktyviai dalyvauti neformaliajame švietime, kad būtų užtikrinti fizinio ugdymo, sveikos gyvensenos, emocinės sveikatos, meninės raiškos, socialiniai ir kiti vaikų poreikiai.

Vis dėlto Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per 14 paskutinių dienų (spalio pabaigos – lapkričio pradžios) iš viso šalyje registruota 969 aktyvūs protrūkiai, iš jų ugdymo įstaigose – 665. Mokyklų teikiamais duomenimis, nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimu arba savikontrolės būdu atliekant greituosius antigeno testus tiriasi (testuojasi) apie 50 proc. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių.

Aktyviausiai mokinių testavimo procese dalyvauja Joniškio rajono, Klaipėdos rajono, Neringos, Pagėgių, Šiaulių rajono, Šilutės rajono savivaldybės. Jose testavimo rodikliai siekia 40–96 proc. Pažymėtina, kad Joniškio rajono savivaldybė išsiskiria ir pagal vertinamą mokinių imunizacijos procentą, kuris siekia apie 50 proc.

„Visų pirma noriu padėkoti Joniškio rajono mokytojams, kurie įrodė savo vienybę ir pilietiškumą pasiskiepydami nuo COVID-19. Taip pat mokinių tėveliams už supratingumą ir atidų epidemiologinės situacijos vertinimą. Ir toliau būkime vieningi, skatinkime vieni kitus skiepytis, testuotis, nes tik taip galime apsisaugoti nuo viruso ir negriauti socialinio gyvenimo ritmo“, – pažymėjo meras Vitalijus Gailius.

Neabejojama, kad esant aukštesniam mokinių vakcinavimo, testavimo procentui epidemiologinė situacija mokyklose būtų ženkliai geresnė. Analizuojant duomenis pastebima aiški tendencija, kad tose ugdymo įstaigose, kuriose imunizuotų, testuojamų mokinių dalis maža, registruojami didžiausi protrūkiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA