REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 18 d. 13:38

Akmenės meras grąžino į biudžetą 1,4 tūkst. eurų: naudojo išmokoms už kurą

Akmenė

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


289482

Akmenės rajono savivaldybės meras socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas grąžino į biudžetą 1,4 tūkst. eurų panaudotų savivaldybės tarybos nario išmokų, ketvirtadienį paskelbė naujienų portalas „15min“.

„Aš patikslinau ataskaitą ir grąžinau apie 1,4 tūkst. eurų. (...) Tai tiesiog buvo kuro sąnaudos, kur kiltų tam tikrų abejonių. Kad nekiltų kažkokių nepagrįstų manipuliacijų, aiškinimųsi, tai tiesiog priėmiau sprendimą““, – naujienų portalui patvirtino V. Mitrofanovas.

Meras teigė, kad per 2019–2022 metų kadenciją išnaudojo apie 13,1 tūkst. eurų, skirtų tarybos nario išlaidoms padengti. Pasak mero, kuris turėjo galimybę naudotis ir savivaldybės vairuotojo paslaugomis, daugiausia jis kompensavosi degalus.

V. Mitrofanovas sakė nesinaudojęs rajone vairuotojo paslaugomis, nes nuvykus į renginius ar šventes Akmenės rajone tai geras pasiteisinimas atsisakyti, jei pasiūloma, alkoholio.

„Nuvykus į bet kokią bendruomenę, šventę ar renginius, kurie turi kažkokį afterparty, visada būna pasiūlymų pavartoti tam tikrų skysčių ir šiuo atveju klausimas – jeigu tu to nedarysi, tai visi sakys, kad meras pasikėlęs ar dar kažką. Tai labai geras pasiteisinimas, kad aš pats esu prie vairo“, – teigė meras.

Viešinti galimus piktnaudžiavimo savivaldybių tarybų narių išmokų atvejus pradėjo visuomenininkas Andrius Tapinas, pradėjęs akciją „Skaidrinam“.

A. Tapinui pradėjus skelbti šiuos duomenis, galimus piktnaudžiavimo atvejus pradėjo tirti teisėsauga – šiuo metu atliekami 23 ikiteisminiai tyrimai dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų įvairių savivaldybių tarybų nariams, įtarimai pareikšti keturiems asmenims.

Iš viso prokuratūroje dabar atliekami 24 prokurorų iniciatyva pradėti tyrimai dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo, kuriais siekiama sugrąžinti galimai neteisėtai išmokėtas lėšas į atitinkamų savivaldybių biudžetus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA