REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 10 d. 11:25

Akcijos „Skaidrinam“ akiratyje atsiradęs J. Džiugelis pasitraukė iš Seimo konservatorių frakcijos

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


294473

Akcijos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūręs parlamentaras Justas Džiugelis pasitraukė iš Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos.

Šį Seimo nario pareiškimą sekmadienį vykusio posėdžio pradžioje perskaitė parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Apie pasitraukimą iš konservatorių gretų J. Džiugelis pranešė jau anksčiau – visuomenininko Andriaus Tapino inicijuotos akcijos „Skaidrinam“ dėmesio sulaukęs politikas vasarį pranešė, kad suspenduoja narystę TS-LKD ir trauksis iš šios politinės jėgos frakcijos Seime.

Klausimai dėl J. Džiugelio parlamentinių lėšų panaudojimo kilo paaiškėjus, kad konservatorius per trejus metus Seime ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų ir už tai mokėjo M. Ardišauskui, šiuo metu vadovaujančiam Atsakingo lošimų verslo asociacijai.

Skandalo epicentre atsiradęs politikas taip pat suspendavo savo pirmininkavimą Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui (SRDK).

Savo ruožtu Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai fiktyvių darbo santykių, taip pat subūrė grupę J. Džiugelio ryšiams su lošimų lobistais nagrinėti. Informaciją apie galimus J. Džiugelio ir azartinių lošimų verslo atstovo M. Ardišausko ryšius nutarė surinkti ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).REDAKCIJA REKOMENDUOJA