REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 21 d. 13:51

Akademijos miestelio bendruomenė džiaugiasi pastebimais pokyčiais

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


284117

Pirmadienį Kauno rajono savivaldybės vadovai kartu su Akademijos seniūnijos bendruomene apžiūrėjo atliktus darbus ir įmūrijo „Gerumo trinkelę“ – vaisingo bendradarbiavimo simbolį. Pasidžiaugti tikrai yra kuo: rekonstruota pagrindinė miestelio arterija Pilėnų gatvė, sutvarkytas žiedas, įrengta lietaus nuotekų sistema, atnaujinta parkavimo aikštelė, įrengtas apšvietimas, pastatyti modernūs požeminiai komunalinių atliekų konteineriai, sutvarkyti daugiabučių kiemai.

„Tai seniai brandintas projektas, kurį mes visi kartu įgyvendinome. Dar daug darbų laukia prieš akis, o svarbiausias – pradėtas statyti šiuolaikinis, daugiau kaip 9 mln. Eur vertės VDU Ugnės Karvelis gimnazijos priestatas“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Už laiku atliktus darbus meras įteikė padėkas UAB „Kauno keliai“ projektų vadovei Kristinai Mockapetrienei, „ UAB „Radė“ projektų vadovui Mindaugui Dabužinskui ir darbų vadovui Giedriui Nevedomskui, UAB TIS LT direktoriui Tadui Puišiui. Už iniciatyvas dėkota aktyviam Akademijos bendruomenės nariui, „Gerumo trinkelės“ sumanytojui Dainiui Šeronui.

„Mūsų miestelyje įvyko didžiuliai pokyčiai: išeini į kiemą ir jautiesi tarsi būtum sveikatingumo zonoje. Stenkimės matyti daugiau gėrio ir grožio, mažiau blogio, tada ir darbai geriau seksis“, – kalbėjo miškininkas Jonas Ravinskas, dėkodamas bendruomenei, savivaldybės vadovams ir darbininkams už kartu atliktus darbus.

Statybinė technika Akademijoje dirbti pradėjo pernai. Rangovai, bendrovė „Radė“, 0,5 kilometro ilgio Pilėnų gatvėje paklojo naują asfalto dangą, įrengė šaligatvius, ties Tako gatve atnaujino žiedinę sankryžą.

Pilėnų gatvėje nuo šiol bus ir lietaus nuotekų sistema. Kad po rekonstrukcijos kuo ilgesnį laiką nereikėtų ardyti naujos dangos, bendrovės „Kauno energija“ ir „Kauno vandenys“ atnaujino dalį požeminių inžinerinių tinklų.

Taip pat buvo pagerintas eismo dalyvių saugumas, įrengiant iškiliąsias perėjas, atitvarus, saugumo saleles, gatvės ir šaligatvio apšvietimą. Atnaujinta autobusų stotelė.

Pernai seniūnija ėmėsi dar vieno darbo: atnaujino takus, kurie buvo duobėti ir pavojingi. Saugesnė ir patogesnė tapo atkarpa nuo Pilėnų g. 10 iki 14 namo. Atnaujinta atkarpa Tako g. nuo 1 iki 5 namų – čia galima pasivaikščioti, pavedžioti augintinį. Šiemet seniūnija įrengė pėsčiųjų taką Pilėnų g. 7 - Mokyklos g. 2 su apšvietimu bei jungiamuosius takus į kitų 2 daugiabučių namų kiemus.

Pagal Kauno rajono daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo programą renovuota 10 daugiabučių kiemų. Juose įrengti šaligatviai, daugiau stovėjimo vietų automobiliams.

Akademijoje įrengti požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai – pirmieji tokio tipo konteineriai Kauno rajone.

Konteinerio korpusas pagamintas iš betono, atsparaus pažeidimams ar deformacijai, ugniai ar karščiui, korozijai ir visiškai nepralaidus vandeniui tiek iš vidaus, tiek iš išorės – tad jie bus tvaresni ir ilgaamžiškesni. Tokiomis savybėmis pasižymi ir konteinerio vidinė kapsulė. Konteineriuose papildomai įdiegta bandomoji kvapų neutralizavimo sistema.

„Požeminiai konteineriai turi nemažai privalumų lyginant su antžeminiais: jie užima mažesnį plotą, mažiau skleidžia nemalonių kvapų, mažesnis šiukšlinimas šalia jų, jų dizainas šiuolaikiškas“, – vardijo Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Marius Čelka.

Pernai Akademijos seniūnija tapo ir šviesesnė – atnaujintas techniškai pasenęs apšvietimas nuo Tako g. 11 iki Pilėnų g. 14 namo.

„2022 m. iš viso įrengėme trylika naujų, šiuolaikiškų apšvietimo atramų su elektros energiją taupančiomis lempomis“, – pasakojo Akademijos seniūnas Skirmantas Nominaitis.

Seniūnija kartu su bendruomene stengiasi gražinti aplinką. Pernai Akademijoje gyvenančio miškininko D. Šerono, seniūnijos ir savivaldybės pastangomis Pilėnų gatvės skvere pasodinti 22 ąžuoliukai, išauginti iš rinktinių Lietuvos ąžuolų gilių. Medelius bendruomenei padovanojo VDU Žemės ūkio akademija. Seimas 2022-uosius buvo paskelbęs Sūduvos metais, todėl šiuo vardu nuspręsta pavadinti ir naująją ąžuolų alėją.

Jau yra parengtas Akademijos miestelio dalinis želdynų rekonstrukcijos projektas, kurį laipsniškai įgyvendinant viešos erdvės taps dar žalesnės ir jaukesnės.

Projekte yra numatyti įvairių augalų sodinimo planai, paruoštos rekomendacijos, kaip tinkamai prižiūrėti augalus. Taip pat numatytos vietos mažosios architektūros elementams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA