REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 5 d. 18:16

Advokatų garbės teismo sprendimą I. Vėgėlė vadina pergale prieš politinį persekiojimą

Lietuva

ELTA / Karolina Gudžiūnienė

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


285537

Ignas Vėgėlė Advokatų garbės teismo sprendimą nutraukti jam iškeltą drausmės bylą dėl viešų pasisakymų vadina pergale prieš politinį persekiojimą.

„Teismas nutraukė byla, nes nėra drausminės atsakomybės pagrindo. Šita byla yra mano laimėjimas prieš politinį persekiojimą, – BNS antradienį sakė teisininkas. – Tai yra akivaizdžiausia ir gėdingiausia politinio persekiojimo byla Advokatūros istorijoje.“

Drausmės bylą pernai rugsėjį jam iškėlė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Anot jos, advokatas viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

Antradienį teismas nutraukė drausmės bylą, nenustatęs, kad pasisakymais būtų pažeista profesinė etika.

Prezidento posto siekiantis advokatas taip pat teigė, kad „ministrės atsakomybės klausimas galėtų kilti, bet valstybėje ir mano gyvenime yra daug svarbesnių dalykų“.

„Svarstysiu dar tą klausimą, nors prioritetai dabar yra kitokie“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

Teisininkas praėjusią savaitę pranešė dalyvausiantis 2024 metų prezidento rinkimuose.

Savo ruožtu E. Dobrowolska BNS teigė gerbianti Advokatų garbės teismo sprendimą, tačiau apgailestaujanti, kad „tokie etikos standartai bendruomenei yra tinkami“.

„Priimu šį sprendimą kaip savivaldos garbės teismo sprendimą, kuris nusistato sau etikos standartus, kurios mato priimtinus. (...) Akivaizdu, kad mes kalbame apie kandidatą į prezidentus, kuris politiką pradėjo anksčiau vykdyti“, – sakė ministrė.

Ji nekomentavo, ar sprendimą skųs.

Viešame komentare pernai liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I. Vėgėlė.

Dėl šio komentaro skundą teisingumo ministrei parašė „Laisvės TV“ įkūrėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas. Nors I. Vėgėlės komentare jis nėra minimas, būtent A. Tapinas organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis – tiek pats I. Vėgėlė, tiek A. Tapinas bei Teisingumo ministerija, per 14 dienų gavę sprendimą, galės jį dar per 30 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Pagal įstatymą, drausmės bylą advokatui gali iškelti arba Advokatūra, kaip savivaldos institucija, arba teisingumo ministras, sulaukęs skundo. Garbės teismo posėdžiai yra uždari.REDAKCIJA REKOMENDUOJA