REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 28 d. 17:32

Advokatų garbės teismas pradėjo nagrinėti I. Vėgėlės bylą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


260334

Advokatų garbės teismas antradienį pradėjo teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iškeltą drausmės bylą advokatui Ignui Vėgėlei dėl jo viešų pasisakymų, priėmė bylos dalyvių procesinius prašymus.

„Mes pradėjome nuo prašymų, buvo išklausyti šalių procesiniai prašymai. Kadangi jie ilgi ir gana sudėtingi, visų dalyvavusių šalių sutikimu buvo nuspręsta suteikti laiko, apie 20 dienų, pateikti atsiliepimus į prašymus“, – BNS sakė Advokatų garbės teismo pirmininkė Dalia Foigt-Norvaišienė.

Anot jos, tuomet raštu bus sprendžiama, ar tenkinti šiuos prašymus.

„Kitas posėdis numatytas gegužės mėnesį“, – teigė D. Foigt-Norvaišienė.

Garbės teismo posėdžiai, pasak pirmininkės, yra uždari, todėl ji negali komentuoti prašymų turinio.

Drausmės byla advokatui pernai rugsėjį iškelta dėl to, kad jis viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

Viešame komentare liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I. Vėgėlė.

Dėl šio komentaro skundą teisingumo ministrei parašė „Laisvės TV“ įkūrėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas.

Nors I. Vėgėlės komentare jis nėra minimas, būtent A. Tapinas organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Pagal įstatymą, drausmės bylą advokatui gali iškelti arba Advokatūra, kaip savivaldos institucija, arba teisingumo ministras, sulaukęs skundo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA