REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 5 d. 16:42

Advokatų garbės teismas nutraukė I. Vėgėlei iškeltą drausmės bylą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


285534

Advokatų garbės teismas nutraukė advokato Igno Vėgėlės drausmės bylą dėl jo viešų pasisakymų, nenustatęs, kad jais būtų pažeista profesinė etika.

„Sprendimas toks, kad Garbės teismas nutraukė drausmės bylą, nenustatęs advokato profesinės etikos pažeidimų“, – BNS antradienį sakė Advokatų garbės teismo pirmininkė Dalia Foigt-Norvaišienė.

„Motyvai – galime tik pasakyti, kad nenustatėme, kad jis pažeidė kokią nors savo profesinę etiką (...), nenustatyta, kad tokie pažeidimai susiję su profesine veikla. Tokių pažeidimų, kaip nesąžiningas elgesys, nemandagus elgesys, mes irgi nekonstatavome“, – tvirtino ji.

Drausmės byla advokatui buvo iškelta pernai rugsėjį teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iniciatyva, jai argumentuojant, kad I. Vėgėlė pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

I. Vėgėlė praėjusią savaitę pranešė dalyvausiantis 2024 metų prezidento rinkimuose.

Viešame komentare pernai liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I.Vėgėlė.

Dėl šio komentaro skundą teisingumo ministrei parašė „Laisvės TV“ įkūrėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas. Nors I. Vėgėlės komentare jis nėra minimas, būtent A. Tapinas organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Pasak D. Foigt-Norvaišienės, Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis – tiek I. Vėgėlė, tiek A. Tapinas bei Teisingumo ministerija, per 14 dienų gavę sprendimą, galės jį dar per 30 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Visuomenininkas A. Tapinas savo paskyroje „Facebook“ neslėpė nusivylimo Advokatų garbės teismo sprendimu.

„Varnas varnui akies nekerta. Lietuvos advokatų garbės teismas nusprendė neskirti jokios nuobaudos savo profesijos atstovui Ignui Vėgelei, nes esą jis savo viešus tekstus rašė ne kaip advokatas. O visi mūsų argumentai garbės teismui pasirodė nereikšmingi, ką jis ir akcentavo sprendime“, – tvirtino jis.

Pagal įstatymą, drausmės bylą advokatui gali iškelti arba Advokatūra, kaip savivaldos institucija, arba teisingumo ministras, sulaukęs skundo. Garbės teismo posėdžiai yra uždari.

Advokatas I. Vėgėlė BNS anksčiau šią bylą įvardijo gėdingiausia advokatūros istorijoje ir žeminančia tiek jį patį, tiek kolegas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA