Verslas | 9 MIN.

AB „Ortopedijos technika“ švenčia 80 metų jubiliejų – įkvepianti kelionė per laiko ir sėkmės istorijas

Darius Bogušas
2025 m. vasario 28 d. 13:24
Naujausia medicininė įranga

Šiandien AB „Ortopedijos technika“ mini 80 metų jubiliejų. Ji, kartu su prekiniais ženklais „Gijos Klinikos“ ir „Sveikatinė“, yra didžiausia tokio pobūdžio įmonė Baltijos šalyse, apjungianti kompleksines medicinos paslaugas, individualius ortopedijos sprendimus, mažmeninę prekybą bei eksportą. Įmonėje dirba daugiau nei 640 darbuotojų, per metus aptarnaujama daugiau nei 100 000 pacientų.

Daug kur pirmi

„Ši sukaktis žymi daug reikšmingų įvykių. Įmonė augo ir keitėsi, prisitaikydama prie naujų iššūkių, technologinių pokyčių ir rinkos poreikių. Šis kelias ne visada buvo lengvas, tačiau su stipria komanda, aiškia vizija ir atkaklumu sukūrėme šiandienos sėkmės istoriją. Džiaugiuosi, kad su kolektyvu mus vienija tos pačios vertybės – orientacija į kokybę, rūpestis žmonėmis ir inovacijos“, – sako AB „Ortopedijos technika“ valdybos pirmininkė bei „Gijos Klinikų“ medicinos direktorė Rasa Petrikienė.

Aukšto meistriškumo „Gijos Klinikų“ chirurgai yra atlikę ne vieną unikalią operaciją, dažnai – pirmieji Lietuvoje ar net Europoje, pavyzdžiui, „Gijos Klinikose“ atlikta pirmoji Lietuvoje peties operacija, panaudojant biologinį implantą; estetinė skrandžio mažinimo operacija – pirmoji tokia Europoje; taikomas ultramodernus besraigtis peties chirurginis gydymas ir daugybė kitų inovatyvių sprendimų.

Chirurgijos centre, pasitelkiant pažangius operavimo metodus, atliekamos minimaliai invazinės, tausojančios žmogaus organizmą ortopedinės – traumatologinės, kraujagyslių chirurgijos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, abdominalinės, bariatrinės ir bendrosios chirurgijos, ginekologinės, urologinės bei proktologinės operacijos.

Pradžia – ortopediniai gaminiai

Įmonės veikla prasidėjo 1945-aisiais nuo galūnių protezų dirbtuvių. Per dešimtmečius technologijos smarkiai pažengė į priekį, ir šiandien, žinoma, protezavimas atrodo visiškai kitaip nei tuomet. Pacientams siūlomi „kompiuteriniai“ kojų protezai, naujausios kartos bioniniai rankų protezai, pažangūs 3D sprendimai ir kitos inovatyvios technologijos, leidžiančios sukurti itin sudėtingus ir funkcionalius ortopedinius gaminius, padedančius sugrąžinti pacientams judėjimo laisvę ir savarankiškumą. Kasmet įmonėje pagaminama apie 117 000 ortopedijos techninių priemonių, 10 000 ortopedinės avalynės porų, įmonės ortopedai technologai pagamina ir individualiai pritaiko apie 650 rankų bei kojų protezų.

„Už kiekvieno atvejo slypi žmogaus istorija. Individuali jo patirtis, neretai ir skaudžios aplinkybės. Gera žinoti, kad per visus tuos metus išlaikėme pagrindinį įmonės prioritetą – pagalbą žmogui“, – pastebi AB „Ortopedijos technika“ generalinis direktorius Rokas Skrupskas.

Produkcijos – įtvarų, individualios ortopedinės avalynės ir įdėklų – kokybę ir paklausą iliustruoja nuolat didėjantis eksportas. Per pastarąjį dešimtmetį eksporto apimtys išaugo dvigubai, o geografija plati kaip niekada – įmonės produkcija keliauja į Norvegiją, Vokietiją, JAV, Australiją, iš viso – į 26 pasaulio valstybes.

„Per bendrovės veiklos metus, nuo pat jos įkūrimo, mes tapome ne tik itin aukšto lygio medicinos paslaugų teikėjais, bet ir inovatyvių ortopedinių sprendimų kūrėjais, kurie keičia žmonių gyvenimus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – sako AB „Ortopedijos technika“ vadovas Rokas Skrupskas.

Medicinos paslaugos – nuo 1975 m.

Medicinos paslaugų pradžią žymi 1975 m. įkurtas protezavimo stacionaras. 1990 m. atidaryta klinika, kurioje buvo atliekamas sudėtingas protezavimas, ir poliklinika, galėjusi per dieną priimti iki 200 pacientų. Dar po dviejų metų įstaigoje įkurta rekonstrukcinė operacinė, – pirmoji tokia ne tik Lietuvoje, bet ir buvusioje Sovietų Sąjungoje.

Siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą, 1988 m. Vilniuje buvo atidarytas pirmasis bendrovės filialas. Vėliau filialai pradėjo veikti ir kituose Lietuvos miestuose: 1992 m. – Ukmergėje ir Šiauliuose, 1993 m. – Klaipėdoje ir Panevėžyje, o 1995 m. – kabinetas Palangos reabilitacijos ligoninėje.

Net blokados metais – be prastovų

Ortopedė technologė Svetlana Juočepienė, įmonėje dirbanti jau 44-erius metus, prisimena, kaip tuometinio įmonės vadovo a.a. Vytauto Petkevičiaus diplomatinių sugebėjimų dėka net 90-aisiais, sudėtingu ekonominės blokados laikotarpiu, įmonei pavyko išvengti prastovų – esant reikalui, direktorius pats asmeniškai vykdavo ieškoti ir tartis dėl reikiamų žaliavų produkcijai gaminti.

„Kai kitos įmonės tuo metu neretai stabdė veiklą, mūsų įmonė visada dirbo ir teikė pagalbą, net ir sudėtingiausiais materialinio aprūpinimo laikais“, – pasakoja S. Juočepienė.

Po privatizacijos – technologinės pažangos proveržis

2000 m., bendrovę privatizavus, sparčiai modernizuojami gamybos protezai, diegiamos naujos technologijos. Pradėti taikyti mioelektriniai rankos protezai. Po metų įmonėje įrengta moderni operacinė, kurioje atliekamos aukštos kokybės artroskopinės sąnarių ir koreguojančios pėdų operacijos, sukuriama pirmoji Lietuvoje sportinių įtvarų kolekcija.

2004 m. „Ortopedijos technika“ pirmoji Lietuvoje sertifikuota taikyti C-Leg – „kompiuterinius“ šlaunies protezus su mikroprocesoriumi valdomu kelio sąnariu, 2005 m. pritaikytas pirmasis „Harmony“ – vakuuminis blauzdos – protezas, na, o 2023-aisiais pacientei iš pajūrio pritaikytas ultramodernus bioninis rankos protezas, valdomas mintimis.

„Tai išties ranka pagalbininkė, su kuria galiu atlikti kasdienius darbus, pavyzdžiui, su adata įsiūti sagą, nukirpti siūlą, pagaminti tortą su beze kremu, lieti žvakes, pakeisti patalynę ir kt.“, – vardino rankos protezą įvaldžiusi moteris.

„Bendradarbiavimą su pasaulinėmis ortopedijos pramonės lyderėmis puikiai iliustruoja mūsų darbuotojų prisijungimas prie šių įmonių techninio aptarnavimo komandų Pjončango žiemos olimpinėse žaidynėse 2018 m. ir Paryžiaus 2024 paralimpinėse žaidynėse“, – pasakojo R. Skrupskas.

Nauji vardai įgavo svorį

Šiemet dešimtmetį švęsiantis AB „Ortopedijos technika“ specializuotas mažmeninės prekybos tinklas „Sveikatinė“ Lietuvoje šiuo metu apima dešimt parduotuvių, siūlančių prekes judėjimui ir aktyviam gyvenimo būdui. Per metus Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Ukmergėje aptarnaujama daugiau nei 80 000 klientų, parduodama daugiau nei 170 000 prekių.

Medicinos paslaugų plėtra ir reikšmingiausias jų augimas prasidėjo 2018 m., tuo metu sukurtas ir „Gijos Klinikų“ prekės ženklas.

Pacientų patogumui Kaune esančioje klinikoje teikiamas kompleksinis gydymas, apimantis net 30-ties specializacijų gydytojų konsultacijas, tyrimus ir diagnostiką, chirurginį gydymą bei reabilitaciją.

2024 m., siekiant dar aukštesnio aptarnavimo lygio, įkurtas modernus Konsultacijų, diagnostikos ir terapijos centras, ženkliai praplėstos reabilitacijos procedūrų erdvės.

Šiuo metu medicinos paslaugos sudaro daugiau nei 60 proc. visos įmonės veiklos. Iš klinikos užimamų 11 000 kvadratinių metrų ploto penktadalis tenka Chirurgijos centrui. Jame įrengtos septynios operacinės bei 50 šiuolaikiškų palatų su visais patogumais. Per praėjusius metus klinikos chirurgai atliko 4700 operacijų.

Stacionarinės reabilitacijos centre gydomi ligoniai po traumų, amputacijų ir sąnarių endoprotezavimo operacijų. Vienu metu stacionarinėse palatose gali gydytis 130 žmonių.

Taip pat klinikoje itin išvystyta sporto medicinos sritis, o „Gijos Klinikų“ medikų komanda jau eilę metų rūpinasi įvairių Lietuvos bei užsienio sportininkų sveikata, bendradarbiauja su daugeliu nacionalinių sporto federacijų, įvairiais sporto klubais ir organizacijomis. Lietuvos krepšinio federacija, Kauno „Žalgirio“ komanda, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos plaukimo federacija – tai tik keletas iš daugelio klinikos partnerių.

Aktyviai plėtojamas medicinos turizmas

Nuo 2020 m. kartu su partneriais „Wellness Travels“ įmonė pradėjo aktyviai plėtoti medicinos turizmą. Profesionalios pagalbos pacientai kreipiasi iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Norvegijos, Kanados bei kitų pasaulio šalių.

„Daugiausiai pacientų iš užsienio sulaukiama plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugoms. Itin populiarios kombinuotos operacijos, vadinamosios „Mommy makeover“. Iš bariatrinės chirurgijos didžiąją daugumą sudaro skrandžio rezekcijos. Tokios tendencijos išlieka stabilios jau keletą metų“, – dalinasi „Gijos Klinikų“ vadovė Rasa Petrikienė.

Iš ortopedinių operacijų kasmet labiausiai auga klubo ir kelio sąnarių keitimo operacijų kiekis. Laiku negaudami pagalbos savo gimtosiose šalyse pacientai, gelbėdamiesi nuo gresiančio neįgalumo, skuba į Lietuvą, kur jiems operatyviai suteikiamos profesionalios medicinos paslaugos.

Įkvepia pacientų sėkmės istorijos

Pacientė iš Didžiosios Britanijos pora metų kentė skausmą, o sulaukusi vizito pas specialistą sužinojo, jog jai reikalinga operacija, kurios teks laukti dar pustrečių metų. Kai, nebegalinti susitaikyti su esama situacija, pacientė kreipėsi į „Gijos Klinikas“, jos gyvenimas pasikeitė kardinaliai: operatyviai buvo suderinta operacijos data, suplanuota reabilitacijos programa. Po sėkmingos klubo sąnario keitimo operacijos artrito keliamas skausmas išnyko. Tą pačią dieną ji, prižiūrima kineziterapeuto, jau kėlėsi iš lovos ir stojosi, bandė lengvai mankštintis. Sudarius individualią programą, vos po devynių kompleksinės reabilitacijos dienų pacientė atgavo savarankiško judėjimo galimybes.

Įmonės specialistai tiki, jog galės padėti ir jaunai moteriai, nuo gimimo gyvenančiai su cerebrinio paralyžiaus diagnoze. Dėl paauglystės metu persisukusios dešinės kojos ir atsiradusių kontraktūrų 19-kos metų pacientė negali nei atsistoti, nei eiti.

„Kreipėmės į kelias ortopedijos įmones, bet padėti sutiko tik „Ortopedijos technika“. Ortopedai technologai, pasitarę su gydytoju, nusprendė pagaminti ir pritaikyti specialius kojų įtvarus, koreguosiančius kojų padėtį. Tai užtruks, reikės kantrybės, bet esame labai dėkingi už pagalbą ir suteiktą viltį“, – sako merginos globėja.

Pradžioje pacientė galėjo su specialiai jai kurtais įtvarais pabūti tik 2 minutes, dabar jais naudojasi jau po kelias valandas per dieną. Tai, pasak pašnekovės, – ženklas, kad svajonė vėl atsistoti ir eiti gali virsti realybe.

Pasikeitę pacientų gyvenimai, jų sėkmės istorijos ir jautrios akimirkos įprasmina AB „Ortopedijos technika“ veiklos sukaktį ir motyvuoja įmonės darbuotojus padėti žmonėms, neretai siekiant iš pirmo žvilgsnio neįmanomų rezultatų.

Reklama


Šiauliai
Artėjant Kalėdoms – šventiniai pietūs Šiaulių miesto paramos valgykloje
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Pastarąją savaitę Lietuvoje augus sergamumui gripu, nuo šios ligos mirė du žmonės, dar vienas asmuo mirė nuo koronaviruso, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Aktualijos | 3 MIN.
0
Dideli vitrininiai šarvojimo salės langai į gamtovaizdį, šiluma ir jaukumu alsuojantis interjeras, visapusiškas personalo rūpestis gedinčiais artimaisiais, kurie išvaduojami nuo įprastų rūpesčių sunkią akimirką. Tai visiškai kitokio standarto ritualinės paslaugos, kurias Šiauliuose siūlo duris atvėrę REKVIEM atsisveikinimo namai.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms vis daugiau pradedame galvoti apie tai, kaip atrodys šventinis stalas ir kuo nustebinsime savo artimuosius šį kartą. Mintyse dėliojame šventinio vakaro planus – nuo pagrindinių patiekalų iki smulkių detalių, kuriančių jaukumą. O kartu neišvengiamai kyla ir klausimas, kiek šiemet kainuos šventinis stalas. Naujausias atliktas tyrimas rodo, kad vis mažiau žmonių tiki, jog Kalėdų vaišėms pakaktų simbolinės 50 eurų sumos.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Lietuvoje šiuo metu cukriniu diabetu serga 6 žmonės iš 100. Praėjusiais metais šalyje beveik 168 tūkst. žmonių sirgo pirmojo arba antrojo tipo cukriniu diabetu, skelbia Higienos institutas. Viena sparčiausiai pasaulyje plintančių ligų reikalauja nuolatinės kontrolės ir atidaus stebėjimo. Ekspertų teigimu, svarbu, ne tik tinkamai reaguoti į gliukozės kiekio svyravimus, bet ir žinoti jo galimą pokytį, tad vis dažniau pasitelkiamos naujos technologijos, kurios palengvina sergančiųjų kasdienybę.
Sveikata | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Aukščiausiojoje Radoje sudaroma darbo grupė, skubiai nagrinėsianti galimybę karo padėties metu surengti prezidento rinkimus Ukrainoje, „Telegram“ platformoje pranešė partijos „Tautos tarnas“ parlamentinės frakcijos vadovas Davydas Arachamija.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Ukrainos karinė žvalgyba paskelbė apie sėkmingą smūgį Rusijos naikintuvams.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Naktį Kelmėje policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vaikinus, pas kuriuos rado galimai narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vagys pasidarbavo Šiaulių rajone. Policijai pranešta apie dingusius statybos įrankius.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0
„Šiaulių-Vilmers“ (8-3) krepšininkės į Naujuosius metus žengs turėdamos „Open Smart Way MLKL“ šešių laimėtų mačų seriją. Aurimo Andrušaičio merginos Rokiškyje 76:59 (17:9, 11:19, 29:17, 19:14) užtikrintai nugalėjo „MKK Panevėžį“ (1-11).
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Spalio 24 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, vadovaujami gamtos mokslų mokytojų, dalyvavo Nacionaliniame aplinkos apsaugos egzamine. Ši iniciatyva puikiai dera su progimnazijos siekiu puoselėti atsakingą požiūrį į aplinką – mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose „Tvarios mokyklos“ projektuose, skatindama mokinius kurti prasmingus pokyčius savo kasdienybėje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyrius sulaukė reikšmingos paramos iš Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ — dovanos, kurios tiesiogine prasme suteikia šilumos, saugumo ir palengvina kasdienę slaugą patiems mažiausiems pacientams.
Sveikata | 3 MIN.
0
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pirmadienį Šiaulių mieste ir rajone atlieka baigiamuosius apsaugų apuokams montavimo darbus ant elektros linijų atramų. Tam, kad būtų spėta apsaugas sumontuoti iki švenčių, vienu metu dirba 20 žmonių.
Gamta | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Alytus
Lietuva
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0
„Man atrodo, tai buvo juodžiausias etapas mano gyvenime, nes byrėjo tiek šeima, tiek grupėje skandalai, nesutarimai. Atrodė, kad tai niekada nesibaigs, kad nėra šviesos tunelio gale, ir tu turi tiesiog susirinkti save į vieną vietą ir ieškoti sprendimų“, – taip pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ prabils dainininkė, grupės „Šeškės“ narė Ingrida Martinkėnaitė.
Veidai | 4 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0