REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 19 d. 11:16

A. Veryga: alkoholinių gėrimų pardavimo liberalizavimo įstatymus teikiantys Seimo nariai neša verslui palankius sprendimus

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


295337

Opozicinės valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurelijus Veryga teigia manantis, kad alkoholinių gėrimų pardavimo liberalizavimo įstatymus teikiantys Seimo nariai neša verslui palankius sprendimus.

„Manau, gal jau ne dėžutėj, gal kokiam kitam formate kolegos, matyt, gavo kažkokių paskatinimų prieš rinkimus ir neša verslui naudingus sprendimus“, – žurnalistams prieš Seimo posėdį antradienį kalbėjo Aurelijus Veryga.

„Viena ranka mes balsuojam, kad žmonės būtų pasirengę gynybai, turėtų šaunamus ginklus namuose (...) Kita ranka Seimas neša siūlymus, kaip liberalizuoti alkoholinių gėrimų prekybą, vartojimą, iš esmės kurti sąlygas vartojimo didinimui“, – pridūrė jis.

A. Verygos teigimu, siūlymai ilginti alkoholio pardavimo laiką yra ciniški, o alkoholio ribojimų atlaisvinimai kels grėsmę visuomenės pasiruošimui valstybės gynybai.

Parlamentaras posėdžio metu pasiūlė išbraukti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, tačiau Seimas nutarė, kad klausimai bus svarstomi antradienio darbotvarkėje.

Antradienį Seime numatoma svarstyti ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikiamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis bus siūloma atsisakyti kai kurių vienkartinių alkoholio pardavimo licencijų rūšių, nustatyti naują bendrą vienkartinės licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais rūšį taip pat naują vienkartinę licenciją verstis mažmenine prekyba alumi ir alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais.

Taip pat Seimas svarstys liberalo Eugenijaus Gentvilo teikiamus siūlymus įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 tūrio procentai, gamybą bei vartojimą, suteikiant gamybos, laikymo ir vartojimo teisę ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre.

Galiausiai antradienį parlamentas turėtų spręsti dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, siūlančių visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.REDAKCIJA REKOMENDUOJA