REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 27 d. 14:48

A. Ulvidui už neatvykimą į teismą skirta 150 eurų bauda, į kitą posėdį jis bus atvesdintas

Kaunas

Youtube.com stop kadras

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


265674

Paauglių tvirkinimu kaltinamas Algimantas Ulvidas trečiadienį neatvyko į Kauno apylinkės Kauno rūmuose turėjusį vykti jo posėdį – jam už tai skirta 150 eurų bauda.

„Jis neatvyko, teismas priėmė nutartį į kitą posėdį, kuris vyks gegužės 3 dieną, jį atvesdinti“, – BNS ketvirtadienį sakė prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Atvykti į teismą vengiančius kaltinamuosius, liudytojus paprastai atvesdina policija.

Kaip skelbia teismas, trečiadienį teisiamasis posėdis buvo suplanuotas visai dienai.

Kaltinamajam neatvykus dėl neaiškių priežasčių, priimta teismo nutartis kaltinamąjį į kitą teisiamąjį posėdį atvesdinti, o už neatvykimą į šį posėdį be svarbios priežasties ir kitų duomenų teismui nepateikimą kaltinamajam paskirta bauda, ją jis turi sumokėti per du mėnesius nuo nutarties įsiteisėjimo dienos.

Sprendimas skirti baudą per savaitę gali būti skundžiama nutartį priėmusiam teismui. Nutarties dalis dėl atvesdinimo neskundžiama.

A. Ulvidas kaltinimų dėl tvirkinimo sulaukė keliose bylose.

Baudžiamojoje byloje, į kurią nuspręsta jį atvesdinti, vyras kaltinimas įvykdęs 33 nusikalstamas veikas, susijusias su jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu. Šioje byloje yra 25 nukentėjusieji ir 193 liudytojai.

Kitoje panašioje byloje balandžio 3 dieną teismas vyrą visiškai išteisino, paskelbęs, kad nukentėjusios paklaustos dėl savo amžiaus melavo, todėl kaltinamasis negalėjo žinoti, kad jos yra jaunesnės nei 16 metų. Šioje byloje yra keturis epizodai dėl penkių jaunesnių nei 16 metų mergaičių tvirkinimo.

Prokuroras Darius Jakutis mano, kad A. Ulvidas šioje byloje buvo išteisintas nepagrįstai ir praeitą savaitę su apeliaciniu skundu kreipėsi į Kauno apygardos teismą.

Balandžio pradžioje prokuroro prašymu teismas A. Ulvidui rašytinį pasižadėjimą neišvykti pakeitė į namų areštą. Ji apskųsta nebuvo.

Ši kardomoji priemonė paskirta šešiems mėnesiams, A. Ulvidas kiekvieną dieną nuo 15 iki 22 val. turi būti namuose, nesilankyti prie mokyklų, progimnazijų, gimnazijų ir jokia forma nebendrauti bei neieškoti ryšių su nepilnametėmis mergaitėmis, taip pat su nukentėjusiosiomis ir visais šioje byloje liudytojais apklaustais asmenimis.

Tokį sprendimą teismas motyvavo tuo, jog kaltinamasis neatvykdamas be pateisinamų priežasčių į teismo posėdį sutrukdė bylos nagrinėjimui, taip pat pažeidė jam paskirtos karomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti – sąlygą ir bendravo su jaunesnėmis nei 16 metų amžiaus mergaitėmis.

Sprendimą kreiptis į teismą dėl kardomosios priemonės prokuratūra priėmė reaguodama į kilusį rezonansą ir remiantis Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate vasarį gautu pranešimu.

Pranešime buvo nurodyta, jog Kaune, Pramonės prospekte, pastebėtas automobilis „Ford“, kurio vairuotojas A. Ulvidas atvyko į degalinę kartu su nepilnamete, gimusia 2007 metais.

Kaunietis jau anksčiau buvo nuteistas už mergaičių tvirkinimą – jis buvo teisiamas už tai, kad nuogas šokdavo paauglėms. Vyras tvirtino, kad mergaitės jį susirasdavo pačios.REDAKCIJA REKOMENDUOJA