REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Kovo 26 d. 10:35

A. Tapinas: „Sėkmės stabdant žmones per Velykas, kai bus +15 ir švies saulė“

Vilnius

Andrius Tapinas © Dmitrijus Radlinskas, Alfa.lt

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


169605

Vyriausybei penktadienio posėdyje nusprendus grąžinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus velykiniu laiktarpiu, žinomi žmonės sujudo socialiniuose tinkluose. 

Žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas sako, jog žmonės paprasčiausiai pavargo nuo nesibaigiančių ribojimų. „Tikrai neplanuoju pažeidinėti karantino ribojimų ir kažkur veržtis per šventes, bet sėkmės sustabdant žmones per Velykas, kai bus +15 ir švies saulė“, – ironizuoja jis.

Žinomo vyro teigimu, Vyriausybė nemato esminės problemos.

„Žmonės yra pasiekę tokią pandeminio nuovargio ribą, jog vargu, ar tokie buki ribojimai suveiks. Ir kad karantinas, tęsk tu jį ar netęsk, virto tiesiog savo paties imitacija, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo A. Tapinas. – Ir žmonės, kurie nuosekliai laikėsi visų taisyklių, jau nebemato prasmės to daryti, nes niekas iš valdžios nenori suprasti jų būsenos.“

Anot jo, nors šalyje yra jau šimtai tūkstančių koronavirusine infekcija persirgusių ar nuo jos paskiepytų ir imunitetą turinčių gyventojų, iš valdžios jie iki šiol nesulaukia jokių žinių dėl kokių nors ribojimų sušvelninimų, kurie galėtų būti taikomi. 

„Jeigu pernai visi buvo susiėmę, per visus kanalus skandavo – lik namuose per Velykas, kūrė dainas ir dalijosi kvietimais apsaugoti artimuosius, ir tada buvo galybė problemų, tai galima tik įsivaizduoti, kas bus dabar, kai niekas nebenori nei raginti susiimti, nei raginimų klausyti, nes šviesos tunelio gale nesimato, o laisvinimų/ribojimų karuselė net neleidžia pagalvoti apie kažkokį logišką planą ir už smėlį sausesnis sveikatos apsaugos ministro balsas jau nebeveikia“, – akcentuoja A. Tapinas.

photo-1726013.jpg

Ketvirtadienį socialiniuose tinkluose pratrūko ir ekspremjeras Saulius Skvernelis, viešai kreipęsis į Ingridą Šimonytę ir jos vadovaujamą Vyriausybę. Politiko teigimu, labai keistai, kai lietuviams leidžiama laisvai vykti atostogų į Maldyvus, tačiau turint neigiamą COVID-19 testą jie negali, pavyzdžiui, nueiti į teatrą. 

„Siūlau pabandyti motyvuoti žmones per pozityvą. Jei galima atlikti Covid-19 testą ir išvykti atostogauti į Maldyvus, gal galima sudaryti žmonėms galimybę atlikti testą ir nueiti į teatrą? Atliktas testas ne anksčiau nei prieš 24 val., medicininiai respiratoriai, saugus atstumas, bilietai parduodami tik elektroniniu būdu ir tik vardiniai.

Ką laimėsime? Pirma, suteiksime žmonėms galimybę vėl džiaugtis mūsų spektakliais, įkvėpti laisvės ir meno oro gurkšnį po ilgos priverstinės pertraukos. Antra, suteiksime galimybę scenos meno žmonėms vėl grįžti į sceną, užsiimti veikla, kurios jie neabejotinai labai pasiilgo. Trečia, sudarysime galimybę finansiškai iš dalies atsigauti meno įstaigoms. Ketvirta, skatinsime testuotis ir efektyviai žinoti ir kontroliuoti galimų susirgimų atvejus. Na ir penkta - pradėsime per pozityvą valdyti situaciją ir bent iš dalies grįžti į mums įprastą gyvenimą“, – feisbuke pasiūlė opozicijos lyderis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA