REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 13 d. 21:45

A. Tapinas kviečia jungtis į gyvą grandinę iki Baltarusijos sienos: „Tenusidriekia Laisvės kelias“

Vilnius

Baltijos kelias 1991 metais. Al­gi­man­to Puo­džiū­no nuo­tr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


141935

Žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas ketvirtadienio vakarą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pakvietė lietuvius rugpjūčio 23-ąją – Baltijos kelio dieną – dar sykį jungtis į gyvą grandinę. Tik šįkart ne už Lietuvos, o už kaimyninės Baltarusijos laisvę.

„Prieš 31 metus mūsų tėvai ir seneliai padarė neįtikėtiną dalyką – sujungė tris Baltijos šalis į vieną gyvą grandinę, į Baltijos kelią, ir sovietinei diktatūrai pasakė – viskas, dabar mūsų laikas, mūsų teisė, mūsų laisvė.

Mes skaitėm apie tai, žiūrėjom, klausėm ir pavydėjom.

Šiandien, už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos, mūsų istoriniai ir likimo broliai ir seserys pakilo grumtis dėl savo laisvės.

Turim progą padėti jiems, parodyti, kad kovoje dėl laisvės Lietuva ir Baltarusija yra vieningos kaip taip buvo LDK laikais. Ši idėja jau sklandė socialinėje erdvėje, nesisavinu jos autorystės, bet geros mintys atranda dirvą, todėl papildau ir sakau:

Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį) istorinę 19 valandą Laisvės TV kviečia: stokime į naują gyvąją grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją!

Nuo Katedros aikštės Vilniuje iki valstybinės sienos su Baltarusija tenusidriekia Laisvės kelias, parodysiantys kaimynams, kad jie ne vieni.

Laiko viskam surengti nedaug, bet viskas įmanoma, o mes drauge jau ne vieną kartą įrodėme, kad „neįmanoma yra tik nuomonė“.

Šį vakarą mūsų organizacinis komitetas pradeda darbą

Rytoj bus sukurtas Facebooko įvykis, kuriame matysite visą darbų eigą

Išsiaiškinsime logistinius dalykus, gausime reikalingus leidimus, su epidemiologais suderinsime saugaus renginio nuostatas, dėvėsime kaukes ir pirštines

Kitos savaitės pradžioje paskelbsime savanorių,sektorių koordinatorių ir norinčių prisijungti organizacijų registraciją. Pagalbos tikrai reikės, ruoškitės.

Suskirstysime visą Laisvės kelią sektoriais, pradėsime visų dalyvių registraciją, jiems nurodysime sektorius, suderinsime patogiausius maršrutus atvykstant iš įvairių miestų ir kelių.

Ir sekmadienį išžygiuosim.

O jūs dalinkitės šia žinia, nupūskite dulkes nuo vėliavų ir siūkitės naujas, tegu prie mūsų Trispalvės suplėvėsuoja ir raudonai balta tautinė Baltarusijos vėliava. Tegu Vytis vėl rodo kryptį į laisvę.

Istorinę dieną istorinę valandą būkime drauge su tais, kurie lieja kraują dėl laisvės.

Sekmadienį, rugpjūčio 23 dieną, 19 valandą Laisvės kelias į Baltarusiją!

Шлях да свабоды ў Беларусi!“, – socialiniame tinkle paskelbė idėjos organizatorius.

Praėjusiais metais rugpjūčio 23 d. jubiliejinį 30-ąjį kartą buvo minimas Baltijos kelias. Lietuvių etninės kultūros draugija šia proga organizavo gyvosios grandinės akciją Vilniuje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA