REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 1 d. 15:16

A. Tapinas inicijuoja peticiją dėl peticijos prieš T. Raskevičių atšaukimo

Vilnius

Andrius Tapinas @ organizatoriai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


166694

Peticijos dėl Tomo Vytauto Raskevičiaus atšaukimo iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų iniciatoriai tvirtina, kad surinko daugiau nei 365 tūkst. parašų.

Visuomenės veikėjas ir „Laisvės“ TV iniciatorius Andrius Tapinas kelia kartelę ir inicijuoja kontrpeticiją – „Milijonas parašų: Pabudome ir Kelkimės“.

Apie tai jis parašė savo feisbuko paskyroje. Naujosios „milijoninės“ peticijos esmė – reikalavimas Seimui atšaukti peticijos dėl T. V. Raskevičiaus parašus.

A. Tapinas pripažino, kad priešininkų peticijos kampanija buvo įspūdinga ir atsiprašė anksčiau ją niekinęs: „Iš tiesų, reikia pripažinti, kad surinkti ir Seimui įteikti 365 000 parašai yra unikalus reiškinys ir reikia pasveikinti iniciatyvos organizatorius. Taip pat norėčiau atsiprašyti dėl to, kad iniciatyvą pavadinau „nemokamu durniukų registru“, tai buvo nekorektiška ir apgailestauju, kad tokie žodžiai išsprūdo. Ir ne vieną kartą“.

„Mes nekeliame klausimo dėl parašų teisėtumo, tačiau tai nereiškia, kad turime sutikti su jų keliamais reikalavimais. Ir labai svarbu parodyti Seimui, ką iš tikrųjų galvoja didžioji Tautos dalis. Todėl Laisvės TV inicijuoja Nacionalinę Peticiją „Milijonas parašų: Pabudome ir Kelkimės“. Pagrindinis peticijos reikalavimas Lietuvos Respublikos Seimui – atšaukti 365 440 kitos peticijos parašų, reikalaujančių atšaukti Tomą Vytautą Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų“, – rašė A. Tapinas.

Anot žurnalisto, atsižvelgiant į laiko stoką, už „milijoninę“ peticiją agituos ne tik Laisvės TV, bet ir „specialios savanorių grupės visuose Lietuvos miestuose, <...> visuomeninės organizacijos, kalbėsimės su telekomunikacijų operatoriais dėl masyvios telefoninių skambučių kampanijos“.

Peticijoje, kurią siūloma pasirašyti, teigiama, kad pagal Lietuvos Konstituciją aukščiausią suverenią valią Tauta vykdo tiesiogiai arba per demokratiškai išrinktus savo atstovus.

„Todėl šia Peticija kreipiamės į demokratiškai išrinktą ir Lietuvos piliečiams atstovaujantį Lietuvos Respublikos Seimą reikalaudami atšaukti 365 440 Lietuvos žmonių parašus peticijoje, kuri reikalauja atšaukti Tomą Vytautą Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų“, - nurodoma peticijoje. 

Jos autoriai neabejoja, kad reikiamas parašų kiekis bus surinktas: „Mes, žemiau pasirašę Lietuvos piliečiai, nekvestionuojame anos peticijos parašų legitimumo, tačiau norime pabrėžti, kad Lietuvoje atstovaujamosios demokratijos principais valdžia yra formuojama didžiosios Tautos dalies sprendimu, todėl ir Seimas privalo atkreipti dėmesį į didžiosios Tautos dalies piliečių valią."

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA