REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 14 d. 16:30

A. Tapinas apie pasirašytą sutartį dėl „Bayraktar“ apginklavimo: rusams nepatiks

Lietuva

Krašto apsaugos ministerijoje pristatytas bepilotis lėktuvas „Bayraktar TB2“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


236583

Antradienį krašto apsaugos viceministras Vilnius Semeška pasirašė sutartį su Turkijos bendrove dėl visuomenės lėšomis surinkto kovinio drono „Bayraktar“ apginklavimo, nurodo vienas iš „Bayraktar“ idėjos iniciatorių, visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Penktadienį Laisvės TV pervedė 1,5 milijono Krašto apsaugos ministerijai, šiandien viceministras Vilius Semeška Paryžiuje pasirašė sutartį su Turkijos bendrove „Roketsan“ dėl “Bayraktaro“ apginklavimo“, – asmeninėje feisbuko paskyroje pasidalijo A. Tapinas.

Anot jo, lietuviškąjį „Vanagą“ apginkluos „Roketsan MAM-L“ raketomis.

„Ir čia ne žaisliukas – atakos atstumas iki 8 kilometrų, naudojant lazerinį taikiklį itin tiksli, pataikymo spindulys tik iki trijų metrų net ir prieš judantį taikinį, efektyviausia prieš tankus ir šarvuotąsias mašinas“, – rašė A. Tapinas.

„Vanagas“ įgijo nagučius. Rusams nepatiks“, – pridūrė jis.

A. Tapinas teigia negalįs nurodyti tikslaus įsigytų raketų skaičiaus, tačiau, pažymi jis, turkai prie sandorio pridėjo papildomų raketų.

ELTA primena, kad visuomenininkas A. Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šis ginklas pasiteisino Ukrainos karinėms pajėgoms atremiant okupacinę Rusijos kariuomenę. Lėšos buvo surinktos per tris dienas.

Kašto apsaugos ministras A. Anušauskas pranešė, kad Turkija ir dronų gamintojas kovinį droną Lietuvai dovanoja, o visuomenės surinkta parama, Turkijos prašymu, bus skirta humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai.

Po šios pasaulio dėmesio ir sėkmės susilaukusios iniciatyvos Turkija Lietuvai pažadėjo moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika bei patikino, kad jo gamyba užtruks vos iki liepos mėnesio. Taip pat pažadėta papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA