REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Lapkričio 11 d. 14:54

A. Sysas: Laisvės partija bandė pasinaudoti biudžeto svarstymo laikotarpiu ir „pramušti“ dekriminalizavimo projektą

Vilnius

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


193842

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Algirdas Sysas tvirtina balsavime neparėmęs mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimo projekto, kadangi jį inicijavusi Laisvės frakcija bandė naudotis „politiniu turgumi“ ir koalicijos partnerių paramą šiam projektui siekė užsitikrinti mainais siūlydama palaikymą kitų metų valstybės biudžetui. Nors pats politikas ir pasirašė dekriminalizavimo projektą dar jį registruojant Seime, tačiau sako galiausiai už pataisas nebalsavęs ir dėl to, kad išryškėjo daugiau faktų, kurių jis nežinojo.

„Toks blefavimas, kad dekriminalizuokime ir duosime daugiau lėšų sveikatai. Aš labai norėčiau, kad sveikatai, reabilitacijai, gydymui būtų skirti pinigai. Pažiūrėtume, kaip tai veikia, ir tada būtų galima grįžti prie dekriminalizavimo“ , – Eltai teigė A. Sysas.

„Jie šiek tiek blefavo su kalėjimais, nes niekas per tą laikotarpį nebuvo pasodintas. Taip, adekvatumo galbūt neatitinka, bet norėčiau, kad susitvarkytume gydymo sektoriuje, o tada būtų galima kalbėti apie dekriminalizavimą“, –  pridūrė jis.

Parlamentarui abejonių sukėlė ir tai, kad projektas buvo į darbotvarkę įtrauktas tik dieną prieš – trečiadienio vakarą. Jo vertinimu, tai įrodo, kad Laisvės frakcija bando pasinaudoti šiuo metu Seime vykstančiu biudžeto svarstymo laikotarpiu ir taip paspausti koalicijos partnerius palaikyti dekriminalizavimo projektą, mainais pasiūlant paramą tam tikroms kitų metų biudžeto nuostatoms.

„Šitas įstatymas atsirado vėlai vakare darbotvarkėje. Apie tai niekur nebuvo skelbiama. Čia prasideda biudžetinis turgus, kai frakcijos, kurios yra valdančiosios, bando pasinaudoti biudžeto svarstymo laikotarpiu ir „pramušti“ tuos įstatymus, apie kuriuos jie kalbėjo savo rinkėjams. Čia akivaizdaus politinio turgaus pavyzdys“, –  aiškino socialdemokratas.

Jis tvirtina, kad dabar, nepavykus priimti jų prioritetinio projekto, Laisvės partija gali neparemti ir tam tikrų koalicijos partneriams svarbių biudžeto nuostatų.

„Kad jie kur nors ragučius parodys, tai tikrai“, –  įsitikinęs A. Sysas.

ELTA primena, kad mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektui Seime ketvirtadienį palaikymo neužteko. Priėmimo stadiją pasiekęs projektas galiausiai buvo atmestas 61 parlamentarui balsavus už, 58 prieš ir 7 susilaikius.

Laisvės frakcijos parlamentarės Morganos Danielės inicijuotomis pataisomis siūlyta perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Galutiniame projekto variante numatytos baudos nuo 50 iki 350 eurų už pirmą nusižengimą bei nuo 300 iki 500 eurų už pakartotinį nusižengimą.

Po šio balsavimo M. Danielė užsiminė, kad apie koalicijos ateitį Laisvės frakcijoje bus diskutuojama artimiausiu metu.

„Manau, kad apie tai bus kalbama koalicijoje“, – po nesėkmingo balsavimo atsakydama į žurnalistų klausimus Seime sakė ji.

Tuo metu Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad po nesėkmingo balsavimo partijoje bus įsivertinti tokie balsavimo rezultatai. Tačiau, vertindama galimybes trauktis iš valdančiosios daugumos, ji pabrėžė, kad šiuo metu Vyriausybė siekia kovoti su COVID-19 pandemija.

„Laisvės partija tikrai įsivertins balsavimą, bet mes dabar valdome pandeminę situaciją, yra kitų dalykų, kurie yra labai svarbūs“, – ketvirtadienį Seime atsakydama į žurnalistų klausimus teigė A. Armonaitė.

Politikė patikslino, kad partijoje tikrai bus diskutuojama, kaip įgyvendinti savo programines nuostatas.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis tokius M. Danielės teiginius vadino rimtais.

„Negirdėjau jos taip sakančios. Na, čia rimtas teiginys, reikės sėst kalbėtis“, – tvirtino G. Landsbergis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA