REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 29 d. 20:18

A. Skardžiui apkaltos tikriausiai nebus

Vilnius

Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


43575

Seimas nemano, kad parlamentaras Artūras Skardžius galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, todėl apkaltos greičiausiai jam nebus.

Penktadienį parlamentarai po svarstymo pritarė tokioms parlamentarui Artūrui Skardžiui palankioms apkaltos komisijos išvadoms. Už jas balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 11 Seimo narių.

Tačiau tai dar negalutinis sprendimas. Balsavimas dėl nutarimo priėmimo planuojamas šeštadienį.

„Seimo narių grupės teikime pradėti apkaltos procesą Seimo nariui A. Skardžiui pateikti kaltinimai yra nepagrįsti, todėl nėra pagrindo pradėti Seimo nario A. Skardžiaus apkaltos procesą Seime“, - sakoma komisijos išvadoje, kurią Seimui pateikė apkaltos komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė.

Komisija nemano, kad A. Skardžius galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

„Teigti, kad Seimo narys A. Skardžius galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai nedeklaravo savo asmeninių (šeiminių) interesų atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriuje, pateikė savo kandidatūrą ir veikė nuolatinio interesų konflikto sąlygomis Seimo Energetikos komisijoje ir Ekonomikos komitete, nėra pagrindo, nes, komisijos įsitikinimu, Seimo nario veikloje pasitaikantys pavieniai etikos pažeidimai, atsirandantys laiku nedeklaravus interesų, nevertintini kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas, tad negali būti traktuojami kaip priesaikos sulaužymas, nes kitoks traktavimas pažeistų proporcingumo principą“, - sakoma komisijos išvadose.

Tuo tarpu Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Andrius Kubilius, Arvydas Anušauskas ir Stasys Šedbaras siūlo nepritarti apkaltos komisijos išvadoms, paviešinti tyrimo medžiagą ir pratęsti tyrimą.

Tęsti tyrimą siūlė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, nes, jo nuomone, A. Skardžius lieka pažeidžiamas.
ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA