REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 12 d. 09:13

A. Skaisgirytė: riaušės prie Seimo ir Rūdninkuose pernelyg sutampa, kad galėtų būti atsitiktinės

Vilnius

Asta Skaisgirytė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


184414

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad antradienio riaušės prie Seimo ir tą pačią dieną įvykusios riaušės Rūdninkuose pernelyg sutampa pagal laiką, kad tai galėtų būti atsitiktiniai įvykiai. Vis tik šalies vadovo patarėja akcentuoja, kad galutinį savo vertinimą prezidentas pateiks po susitikimo su Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu Dariumi Jauniškiu.

„Sutampa daug elementų: tai riaušės prie Seimo, riaušės Rūdninkuose, įvairi informacija, pasirodanti tą pačią dieną, kad yra pavogti dokumentai iš Užsienio reikalų ministerijos. Tai per daug sutapimų, kad jie būtų atsitiktiniai“, – LRT radijui teigė A. Skaisgirytė.

Šalies vadovo patarėjos teigimu, prezidentas ketvirtadienį susitinka su Valstybės saugumo departamento vadovu. Pasak jos, šalies vadovas išklausys informaciją, vertinimus, kokie yra faktai, tada pateiks savo galutinį vertinimą.

„Tačiau jau dabar galima pasakyti, kad toks riaušių kėlimas tiek Rūdninkuose, tiek prie Seimo jau dabar padarė didelę žalą mūsų valstybei, nes priešiškos jėgos, autokratinės jėgos puikiai išnaudoja šiuos dalykus savo propagandai, ir tai labai jiems praverčia informaciniame kare, kurį, deja, kariaujame“, – sakė A. Skaisgirytė.

„Turime galvoti apie valstybę ir kaip sustiprinti mūsų valstybę, kad joje būtų gerai visiems gyventi. O valstybė yra stiprinama per piliečių įsitraukimą, per pilietinę valią. Ir  kiek sugebėsime sutekti savo piliečių, tokią stiprią valstybę ir turėsime. Tada pastangos ją kažkaip diskredituoti tiesiog bus bevaisės“, – taip pat akcentavo ji.

ELTA primena, kad VSD teigia, jog po antradienio vakarą ir naktį vykusių riaušių prie Seimo rūmų yra pagrindo vertinti, jog antivyriausybiniai protestai virsta valstybę destabilizuojančiais veiksmais.

Puolimas prieš parlamentą ir parlamentarus, taip pat ir viešąją tvarką palaikančius pareigūnus, apsiginklavus lazdomis ir akmenimis, įgauna antivalstybinės veiklos bruožų. Tokiais veiksmais yra peržengiama riba tarp teisės į taikius protestus ir atsakomybės už smurtinius išpuolius.

 Šiuo metu VSD renka ir tikrina papildomą informaciją apie protesto Vilniuje ir neramumų neteisėtų migrantų sulaikymo vietoje aplinkybes, galimą šių įvykių koordinavimą, sąsajas tarp asmenų, dalyvaujančių pastarojo meto protestuose, nepriklausomai nuo jų vietos ir turinio.

VSD kol kas nėra fiksavęs įrodymais pagrindžiamo užsienio šalių veikimo pastarojo meto protestuose, tačiau juose aktyviai dalyvauja už antivalstybinę veiklą nuteisti ir antilietuviškos retorikos nevengiantys asmenys bei atkartojami Lietuvai priešiški Rusijos ir Baltarusijos naratyvai. Įgarsinti protestuose Lietuvoje, jie vėl tiražuojami minėtų šalių žiniasklaidoje.

VSD pažymi, kad nuotaikų radikalizavimu Lietuvos visuomenėje, priešpriešos eskalavimu gali būti suinteresuotos priešiškos užsienio valstybės, nepatenkintos Lietuvos vykdoma užsienio politika, o neramumai visuomenėje ir jos grupių susidūrimai su teisėsauga gali būti išnaudojami siekiant susilpninti Lietuvos gebėjimus įgyvendinti paramą demokratiniams procesams kaimynystėje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA