REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 17 d. 09:25

A. Skaisgirytė: oficialus ir kiniškas Taivaniečių atstovybės Vilniuje pavadinimas turi būti suvienodintas

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


204864

Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė tikina, kad Taivaniečių atstovybės Vilniuje pavadinimas kinų kalba turėtų būti suvienodintas su oficialiu. Nors, Prezidentūros žiniomis, valdantieji atstovybės pavadinimo anglų ir lietuvių kalbomis apskritai keisti neplanuoja, tačiau neatitikimas, kai skirtingomis kalbomis pavadinimas įgyja skirtingą prasmę, pasak jos, turi būti ištaisytas.

„Kaip suprantu, Vyriausybė neketina keisti pavadinimo, tačiau yra vienas dalykas – tai neatitikimas tarp lietuviško, angliško ir pavadinimo mandarinų kalba. Tai šitą neatitikimą turbūt galima lengviausiai išspręsti ir tai yra kol kas dar nepadarytas darbas“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ kalbėjo A. Skaisgirytė.

Prezidentūros užsienio politikos grupės vadovė pabrėžė, kad Vyriausybė dėl pavadinimo suvienodinimo turi imtis veiksmų.

„Negali būti kelių pavadinimų. Apsispręskime, tai toks tas pavadinimas ar kitoks“, – tikino ji.

Lietuvos atidarytos Taivaniečių atstovybės pavadinimas kinų kalba skamba kaip Taivano atstovybė. Viešai kalbama, kad dėl to Pekinas gali įžvelgti grėsmę, jog gali būti sukurtas mėginimas Taivanui veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Naujienų agentūra „Reuters“ sausio pabaigoje skelbė, kad du šaltiniai ją informavo, jog, siekdami numalšinti įtampą su Kinija, Lietuvos pareigūnai svarsto pakeisti Taivano atstovybės Vilniuje pavadinimą kinų kalba.

Komentuodamas šią informaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuomet tvirtino, kad Kinijos įniršį sukėlęs Taivaniečių atstovybės pavadinimas yra oficialus tik anglų ir lietuvių kalbomis. Tuo metu kinų kalba, tikino ministras, atstovybę taivaniečiai nusprendė įvardinti patys. Tai, pasak jo, nėra oficialus pavadinimas.

Ar šiuo metu Lietuva derasi su Taivanu dėl pavadinimo mandarinų kalba patikslinimo, G. Landsbergis negalėjo atsakyti. Aptakiai ministras atsakė ir į klausimą, ar, URM vertinimu, pavadinimas mandarinų kalba turėtų būti patikslintas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA