REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 26 d. 16:32

A. Širinskienė sureagavo į A. Tapino kampaniją prieš V. Matijošaitį: tai tikrai atrodo nenormaliai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


257583

Visuomenininkui, Laisvės TV įkūrėjui Andriui Tapinui paskelbus apie kampaniją, kuriuos metu sieks gyventojus skatinti balsuoti prieš ne vienoje skandalingoje istorijoje figūruojantį ir dar vienos kadencijos siekiantį Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė pabrėžia – net ir neigiama reklama vis vien yra reklama. Todėl ši A. Tapino iniciatyva, pasak politikės, akivaizdžiai pažeidžia Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksą.

„Man teisine prasme tai tikrai atrodo nenormaliai, nes ir neigiama reklama yra reklama. Ir dabar skaitau Tapino komentarus, jis pasakoja, kaip pirks lankstinukus, darys plakatus... Akivaizdu, jog yra atlygintina reklama ir, kaip rašo įstatymas, tai šiuo atveju reklamos skleidėju gali būti tik rinkimų kampanijos dalyvis“, – Eltai teigė A. Širinskienė.

Politikė atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso 95 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad politinė reklama yra ne tik teigiama, tačiau ir neigiama informacija, kuria siekiama daryti įtaką rinkimų rezultatams. Be to, kodekse nurodoma, kad su rinkimų kampanija susijusią atlygintiną politinę reklamą gali apmokėti tik pats rinkimų kampanijos dalyvis.

„Tapinas nėra rinkimų kampanijos dalyvis. Kitas dalykas, ką matau, tai kai kurie konservatorių kandidatai Kaune jau reklamuojasi, kad jie į tą sąskaitą perveda lėšas. Kaip tą suprasti, kad prieš savo konkurentą nukreiptą reklamą bando finansuoti, nors rinkimų kodekse neigiama reklama yra draudžiama? Tai akivaizdūs pažeidimai, kuriuos VRK turėtų vertinti, nes demokratinėse visuomenėse taip nebūna“, – aiškino parlamentarė.

Vis tik paklausta, ar dėl šios situacijos parlamentarė ketina informuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), A. Širinskienė nurodė – tai ne jos, o pačių rinkimų kampanijos dalyvių reikalas.

„Ne, tikrai kol kas neplanuoju (oficialiai kreiptis – ELTA), nežinau ką darysiu po savaitės ar po dviejų. (...) Tai yra rinkimų kampanijos dalyvių reikalas ginti savo teises – tai yra „Vieningo Kauno“ ar Matijošaičio pirmaeilis reikalas šią problemą išspręsti pačiam, o VRK irgi yra ne akla“, – pažymėjo politikė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį A. Tapinas paskelbė kampaniją „Viso, Visvaldai“, kurios metu sieks gyventojus skatinti balsuoti prieš ne vienoje skandalingoje istorijoje figūruojantį ir dar vienos kadencijos siekiantį Kauno merą Visvaldą Matijošaitį. Kampanijos metu, pasak A. Tapino, bus siekiama kviesti V. Matijošaitį diskutuoti, skirti jo pozicijai vietos laikraščiuose ir straipsniuose bei raginti visus būtinai ateiti į rinkimus ir atiduoti balsą už bet kurį kitą, tik ne V. Matijošaitį, kandidatą.

A. Tapinas pažymėjo, kad kampanijos metu sieks kviesti V. Matijošaitį diskutuoti, skirs jo pozicijai vietos laikraščiuose ir straipsniuose, ragins visus būtinai ateiti į rinkimus kovo 5 dieną ir atiduoti savo balsą už bet kurį kitą kandidatą, tik ne dabartinį Kauno merą.

Pastarąjį pusmetį V. Matijošaitis sulaukia aštrios kritikos dėl to, kad „Vičiūnų grupė“ nesuskubo stabdyti veiklos Rusijoje Maskvai pradėjus invaziją į Ukrainą. Jau anksčiau Kauno miesto meras bei bendrovei vadovaujantis jo sūnus Šarūnas Matijošaitis tikino, kad prognozuoti, kiek užtruks verslų Rusijoje pardavimas, yra sudėtinga.

Taip pat lapkričio mėnesį LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodė, kad naudodamasis neskaidria schema Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sūnus, miesto tarybos narys Š. Matijošaitis už mažesnę nei rinkos kainą įgijo žemės pačiose patraukliausiose miesto vietose. Jų vertė siekia mažiausiai 2,5 mln. eurų. Šioje schemoje dalyvavo ne tik meras ir jo sūnus, šeimos verslų advokatė, bet ir savivaldybės darbuotojai. Aiškėja, kad įgytų sklypų aplinka ir reikalinga infrastruktūra taip pat tvarkoma už miesto pinigus.

Taip pat V. Matijošaitis susilaukė klausimų dėl dvaro Kačiūniškėse. Kultūros paveldo departamentas (KPD) pastarajį ir jo sūnaus Šarūno vadovaujamą įmonę „Kauno saulėtekis“ bei jos statybų vadovą padavė į teismą dėl to, kad, „Delfi“ duomenimis, Kauno miesto meras be jokių leidimų ir projektų pervarkytame Kačiūniškės dvare nugriovė buvusius tvartą ir svirną, kurie buvo įtraukti valstybės saugomų vertybių sąrašą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA