REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Lapkričio 26 d. 19:03

A. Norkienė apie atmosferą LVŽS: natūralu, kad vieni kolegos galbūt jaučiasi neįvertinti

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


155977

 Iš Seimo ir frakcijos seniūno pareigų pasitraukęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad be jo „valstiečių“ frakcija taps dar labiau sutelkta. Tačiau viešojoje erdvėje netyla kalbos apie tai, kad, LVŽS frakcijoje nebelikus R. Karbauskio, gali nebelikti ir vienos jį kritikuoti nevengusios „valstietės“ Rimos Baškienės. Pastaroji neslepia esanti nusivylusi tiek dėl kai kurių pastaruoju metu frakcijoje priimtų sprendimų, tiek dėl to, kad „valstiečiai“ nesutiko jos deleguoti į Etikos ir procedūrų komisiją.

Naujoji LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė Eltai teigė, kad sprendimas priimtas demokratiškai, surengus slaptą balsavimą. Kartu, tvirtina ji, nepaisant R. Baškienės keliamų dvejonių ir R. Karbauskio pasitraukimo, atmosfera frakcijoje lieka gera. Maža to, akcentuoja A. Norkienė, jai stojus už partijos vairo turėtų koreguotis ir pats darbo organizavimo būdas frakcijoje. Daugiau įsiklausymo ir maksimalaus atsižvelgimo į kiekvieno norus, sako politikė. Tačiau, nepaisant tokio išsakyto devizo, politikė pripažino, kad kaip frakcijos seniūnė nebandė asmeniškai kalbėtis su galbūt frakciją palikti svarstančia bendrapartiete. Anot jos, R. Baškienė pati turi nuspręsti, ar nori likti frakcijoje, ar ne.  

A. Norkienė: esu žmogus, kuris mėgsta įsiklausyti

Už LVŽS frakcijos vairo stojusios A. Norkienės teigimu, jos kaip seniūnės pagrindinis siekinys – kad visi frakcijos nariai jaustųsi gerai.

„Manau, kad frakcijoje atmosfera pakankamai normali. Mes atvirai bendraujame, kalbamės. Mano siekiamybė yra, kad viskas būt aptarta pačioje frakcijoje. Aš esu žmogus, kuris mėgsta klausytis kitų. Tą dariau jau ketverius metus kaip frakcijos seniūno pavaduotoja. Kiekvienas frakcijos žmogus man yra brangus, ir aš noriu, kad jis gerai jaustųsi frakcijoje. Mes kalbamės, aiškinamės, ir manau, kad natūralu, jog vieni kolegos galbūt jaučiasi neįvertinti ar dar turintys kokių nors nuoskaudų. Bet aš manau, kad tai yra natūralu. Frakcija yra grupė žmonių su savais norais. Ambicijomis ar siekiais. Vieni – su labiau asmeniniais, kiti yra labiau komandos žmonės“, – Eltai sakė A. Norkienė.

Todėl, teigė politikė, reikėtų tikėtis ir tam tikrų pokyčių LVŽS frakcijoje, kai iš jos seniūno pareigų pasitraukė ir parlamentaro mandato principingai atsisakė R. Karbauskis.

„Kiekvienas žmogus įneša savo korekcijų. Mano būdas yra kitas“, – teigė A. Norkienė.

Paklausta, kas konkrečiai keisis frakcijoje jai vadovaujant, „valstietė“ atsakė, kad dėsianti pastangas, jog į kiekvieną frakcijos narį būtų įsiklausoma.

Tai, kad to LVŽS frakcijoje trūko, Eltai ne taip seniai sakė pati R. Baškienė, leisdama suprasti, kad tiek dėl R. Karbauskio sprendimo palikti Seimą, tiek dėl LVŽS frakcijos sprendimo ignoruoti į klausimus atsakyti atėjusią Ingridą Šimonytę, su „valstiečių“ frakcijos nariais nebuvo pasitarta.

„Aš esu žmogus, kuris mėgsta išklausyti, ir aš tą dariau ketverius metus. Tikrai noriu, kad kiekvienas būtų išgirstas ir kad maksimaliai būtų atsižvelgta į jo norus, pageidavimus. Aš esu linkusi, kad mes apie viską diskutuotumėme, spręstume kartu visi“, – tikino politikė.  

Su R. Baškiene nekalbėjo: dėl pasitraukimo ji turi pati nuspręsti

Ar asmeniškai yra kalbamasi su klausimus, ar likti LVŽS frakcijoje, keliančia „valstiečių“ senbuve R. Baškiene, A. Norkienė nepatvirtino. Apie tai, kad R. Karbauskio sprendimų kritikuoti nevengusi R. Baškienė svarsto apie galimybę palikti LVŽS frakciją, šią savaitę rašė portalas Delfi.

A. Norkienės teigimu, apie tai, kodėl R. Baškienę kamuoja tokios mintys, kalbėta frakcijos susirinkime dar praėjusią savaitę. Tuomet, teigė ji, visi LVŽS frakcijos nariai išsisakė, kas juos tenkina ir kas ne. O dėl asmeninių R. Baškienės svarstymų trauktis iš frakcijos, tęsė politikė, tai yra asmeninis pačios ilgametės partijos narės sprendimas.  

„Ketvirtadienį mes visi frakcijoje kalbėjome bendrai apie tai, kaip jaučiamės. Išsakė kiekvienas komfortišką ar nekomfortišką pojūtį. O kaip ponia Rima nuspręs, čia yra jos asmeninis reikalas“, – sakė politikė.

Tai, kad asmeninis politiko pasirinkimas yra trauktis iš Seimo vos tik iškovojus mandatą, kalbėjo ir valdantieji, kai R. Karbauskis pareiškė žadantis tai padaryti. A. Norkienė tikino, kad LVŽS frakcijoje bent jau nebuvo R. Baškienei reiškiamų skatinimų išeiti.  

„Tai, ką ji iš mūsų išgirdo, tikrai nebuvo kažkokie skatinimai išeiti. Tai buvo tikrai atviras nuoširdus pokalbis. O kiekvieno Seimo nario asmeninis apsisprendimas yra, kokiai frakcijai jie nori priklausyti. Tikrai vertinu kiekvieną mūsų frakcijos žmogų, kiekvienas turime savų pliusų ir minusų“, – teigė LVŽS frakcijos seniūnė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA