REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 29 d. 18:15

A. Navalno sąjungininkai: katafalkų vairuotojai atsisako vežti opozicionieriaus palaikus

Pasaulis

BNS Fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


293561

Katafalkų vairuotojai atsisako vežti Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno palaikus iš morgo į penktadienį vyksiančias laidotuves, nes sulaukė grasinimų, pranešė A. Navalno sąjungininkai.

Nuo Kremliaus kritiko mirties kalėjime prieš beveik dvi savaites jo komanda kaltina valdžios institucijas bandymu užkirsti kelią orioms ir viešoms jo laidotuvėms.

„Kokia gėda. Dabar katafalkų vairuotojai atsisako paimti Aleksejų iš morgo“, – ketvirtadienį sakė dabar užsienyje gyvenantis Ivanas Ždanovas, vadovavęs A. Navalno Kovos su korupcija fondui (FBK).

A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš teigė, kad laidojimo paslaugų teikėjai sulaukė grasinamų skambučių iš nežinomų asmenų, kurie perspėjo niekur nevežti A. Navalno palaikų.

Garsiausias Vladimiro Putino kritikas mirė vasario 16 dieną viename griežčiausių Rusijos kalėjimų Sibiro šiaurėje, kur turėjo atlikti 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų, laikomų politiniu kerštu už oponavimą valdžiai.

A. Navalno palaikai buvo laikomi aštuonias dienas, o jo bendražygiai manė, kad taip siekiama nuslėpti, kas atsakingas už jo mirtį, ir užkirsti kelią viešoms laidotuvėms.

Rusų pareigūnai teigė, kad A. Navalnas mirė dėl natūralių priežasčių, tačiau jo komanda ir kai kurie Vakarų lyderiai tiesiogiai kaltino V. Putiną.

Kol kas lieka neaiškios laidotuvių detalės ir tai, kiek gedinčiųjų galės jose dalyvauti; pareigūnai nepateikia jokių komentarų, kaip laidotuvės bus organizuojamos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA