REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 1 d. 19:10

A. Navalno laidotuvėse – šūkiai „Rusija be Putino!“, „Putinas – žudikas!“

Pasaulis

Maskvoje į bažnyčią atvežtas karstas su A. Navalno palaikais. EPA-ELTA nuotr.

Jūras BarauskasŠaltinis: ELTA


293693

Per kalėjime mirusio Kremliaus kritiko ir opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno laidotuves buvo girdėti ir protestų prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Rusija be Putino!“, „Putinas – žudikas!“, „Rusija bus laisva!“ ir „Karui – ne!“, penktadienį Maskvoje skandavo žmonės. Netoli susirinkusiųjų budėjo didelis uniformuotų Rusijos specialiosios policijos pareigūnų kontingentas, ore tvyrojo įtampa.

Tiesioginėje transliacijoje platformoje „YouTube“ A. Navalno komanda parodė tūkstančius už metalinių atitvarų stovinčių žmonių, skanduojančių „Navalnas, Navalnas, Navalnas“. „Mes nepamiršime. Mes neatleisime.“

Po laidojimo apeigų rudos spalvos karstas iš cerkvės buvo pervežtas į Maskvos Borisovo kapines palaidoti. Laidotuvės turėjo įvykti 16.00 val. (13.00 val. Grinvičo laiku), į jas tūkstančiai žmonių nuo bažnyčios ėjo pėsčiomis.

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pirmiau yra perspėjęs dėl nesankcionuotų protestų.

A. Navalno šalininkai ir artimieji, taip pat žmogaus teisių aktyvistai kaltina V. Putiną kalėjime nužudžius didžiausią Rusijos opozicijos veikėją. Kremlius tai neigia.

Tūkstančiai žmonių susirinko į A. Navalno laidotuves, Kremliui perspėjant nerengti protestų. EPA-ELTA nuotr.

NVO: policija visoje Rusijoje sulaikė dešimtis žmonių, susirinkusių paminėti A. Navalno laidotuves

Rusijos policija penktadienį visoje šalyje vietose, kuriose žmonės rinkosi paminėti Aleksejaus Navalno laidotuves, sulaikė mažiausiai 45 asmenis, pranešė žmogaus teisių stebėsenos grupė „OVD-Info“.

„Organizacijai „OVD-Info“ yra žinoma apie daugiau nei 45 sulaikytus asmenis. Daugiausia – 18 asmenų buvo sulaikyta Novosibirske“, – pranešė organizacija, pridurdama, kad šeši asmenys buvo sulaikyti Maskvoje, kur pagarbą velioniui pareikšti į gatves išėjo didelės minios žmonių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA