REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 26 d. 15:23

A. Navalno komanda: prieš pat mirtį beveik susitarta dėl jo mainų į kitus kalinius

Pasaulis

Mirusio Aleksejaus Navalno palaikymo akcija Vilniuje. ELTA / Orestas Gurevičius

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


293171

Mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno komanda pirmadienį pareiškė, kad susitarimas dėl apsikeitimo kaliniais, įskaitant A. Navalną, buvo beveik pasiektas prieš jo mirtį.

47 metų A. Navalnas – garsiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas – mirė vasario 16-ąją, praleidęs trejus metus už grotų dėl kaltinimų, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.

A. Navalno ilgametė bendražygė Marija Pevčich nurodė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui „buvo pasiūlyta iškeisti Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) karininką ir žudiką Vadimą Krasikovą, kuris atlieka bausmę už žmogžudystę Berlyne, į du Amerikos piliečius ir Aleksejų Navalną“.

„Gavau patvirtinimą, kad derybos vyko ir buvo [pasiekusios] baigiamąjį etapą“, – sakė ji.

Maskva, Vašingtonas ir Berlynas dėl to derėjosi dvejus metus.

„A. Navalnas turėjo būti paleistas artimiausiomis dienomis“, – pridūrė M. Pevčich.

Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai per eilinę trumpąją spaudos konferenciją atsisakė šiuos teiginius pakomentuoti.

V. Krasikovas Vokietijoje atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 2019 metais viename Berlyno parke įvykdytą čečėnų separatistų vado Zelimchano Changošvilio nužudymą, kurį, Vokietijos pareigūnų teigimu, užsakė Rusijos žvalgybos tarnybos.

Vašingtonas kaltina Maskvą, kad ši savavališkai sulaiko JAV piliečius ir naudoja juos kaip derybų kozirius, siekdama užsitikrinti Jungtinėse Valstijose įkalintų rusų paleidimą.

Tarp Rusijoje sulaikytų JAV piliečių yra buvęs JAV jūrų pėstininkas Paulas Whelanas (Polas Vilanas) ir amerikiečių leidinio „The Wall Street Journal“ žurnalistas Evanas Gershkovichas (Evanas Gerškovičas). Abu jie kaltinami šnipinėjimu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA