REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 28 d. 12:13

A. Navalno bendražygiai skelbia, kada ir kur planuojamos opozicijos lyderio laidotuvės

Pasaulis

Mirusio Aleksejus Navalno palaikymo akcija Vilniuje. ELTA / Orestas Gurevičius

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


293359

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno laidotuvių pamaldos įvyks penktadienį, cerkvėje Maskvos pietuose, pranešė politiko bendražygiai.

„Aleksejaus laidotuvės įvyks cerkvėje [...] Marjino [rajone] kovo 1 dieną, 14 valandą (13 val. Lietuvos laiku). Ateikite anksčiau“, – sakoma trečiadienį socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame A. Navalno komandos pranešime.

Šeštadienį, praėjus daugiau nei savaitei po Aleksejaus Navalno mirties, Rusijos institucijos pagaliau perdavė Arkties pataisos kolonijoje mirusio politiko palaikus jo motinai. A. Navalno sąjungininkai teigia, kad taip buvo bandoma užvilkinti viešą laidotuvių ceremoniją.

Pranešime apie laidotuves minima, kad pamaldos įvyks Marjino Dievo Motinos ikonos „Nuramink mano sielvartą“ cerkvėje. Velionis bus palaidotas netoliese esančiose Borisovo kapinėse.

Jo komanda teigė, kad buvo sunku surasti bažnyčią, sutinkančią surengti pamaldas.

„Pradėjome ieškoti bažnyčios ir salės kovo 1-ajai. Visur mums atsisakė ką nors suteikti. Kai kur mums sakė, kad tai draudžiama“, – pasakojo tremtyje gyvenantis A. Navalno sąjungininkas Ivanas Ždanovas.

„Mums nerūpi žinia. Aleksejus turi būti palaidotas [...]. Norint turėti galimybę atsisveikinti, geriau ateiti iš anksto“, – pridūrė jis.

A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) direktorius I. Ždanovas taip pat sakė, kad iš pradžių laidotuves planuota surengti ketvirtadienį – V. Putino metinio pranešimo dieną, tačiau tuomet niekas nesutiko rengti laidotuvių.

„Tikroji priežastis aiški. Kremlius supranta, kad tą dieną, kai atsisveikinsime su Aleksejumi, Putinas ir jo pranešimas bus niekam nereikalingi“, – socialiniame tinkle „Telegram“ rašė V. Ždanovas.

47 metų A. Navalnas – garsiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas – mirė vasario 16-ąją, praleidęs trejus metus už grotų dėl kaltinimų, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui. Specialiojo režimo kolonijoje A. Navalnas turėjo atlikti 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų ekstremizmu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA