Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - A. Miškinienė neabejoja, kad streikavusių pedagogų atlyginimai iš ugdymui skirtų lėšų sumokėti per klaidą: permoka grąžinta
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 22 d. 15:49

A. Miškinienė neabejoja, kad streikavusių pedagogų atlyginimai iš ugdymui skirtų lėšų sumokėti per klaidą: permoka grąžinta

Lazdijai

BNS/Fotobanko nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


292871

Paaiškėjus, jog penkiose šalies mokyklose pernai dėl streiko nedirbusiems pedagogams vis vien buvo išmokėti atlyginimai, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė neabejoja, kad jos vadovaujamos savivaldybės įstaigoje tokia situacija susiklostė dėl žmogiškos klaidos. Pasak merės, klaidą padarę mokyklos-darželio „Kregždutė“ darbuotojai ją pastebėjo patys, o permoką gavę pedagogai geranoriškai ją grąžino.

„Klaidą pastebėjo patys minėtos ugdymo įstaigos darbuotojai, pedagogai geranoriškai sutiko grąžinti permoką. Eurai buvo išskaičiuoti iš jiems priskaičiuoto darbo užmokesčio, mokėto kitus du mėnesius po to, kai buvo pastebėta klaida“, – socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį paskelbė A. Miškinienė.

Pasak merės, susidariusi permokos suma iš viso siekė 1011,26 euro, ji buvo išmokėta penkiems pedagogams. A. Miškinienė taip pat nurodo, kad apie situaciją iš karto buvo informuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovai.

„Ne mažiau svarbu tai, kad niekas nieko neslėpė. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakingi darbuotojai apie šį faktą buvo informuoti kai tik buvo išsiaiškinta kas nutiko“, – teigė Lazdijų rajono merė.

„Peržiūrėjusi man atsiųstus dokumentus matau, kad klaida tikrai buvo pastebėta bei ištaisyta ir, mano manymu, įvyko dėl galimos žmogiškos klaidos, (...) bet tikrai ne dėl etikos ar pareigingumo stokos“, – pabrėžė A. Miškinienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ketvirtadienį pranešė, kad kai kuriose Lietuvos mokyklose streikavusiems mokytojams atlyginimai už streiko dienas buvo sumokėti valstybės biudžeto pinigais, kurie skirti vaikų ugdymui. Pasak jo, užmokestis streike dalyvavusiems pedagogams buvo išmokėtas pažeidžiant Darbo kodeksą.

ELTA primena, kad praėjusių metų rugsėjo 29 dieną prasidėjo pirmoji mokytojų profesinių sąjungų streiko banga. Streikas buvo atnaujintas lapkričio 22-ąją, švietimo darbuotojų profesinei sąjungai su ŠMSM nesutarus dėl mokytojų keltų reikalavimų: darbo užmokesčio pedagogams, darbo krūvio sandaros ir mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.

Vėliau, gruodžio 5-ąją, LŠDPS streiką dar kartą atnaujino, siekdami stabdyti kitų metų valstybės biudžeto pasirašymą, kol nebus įgyvendinti mokytojų reikalavimai.

Seimas patvirtino kitų metų valstybės biudžeto įstatymą, kuriame mokytojų atlyginimų didinimas numatytas po 10 proc. nuo 2024-ųjų sausio ir rugsėjo. Toks darbo užmokesčio didinimas netenkina profesinės sąjungos, kuri prašo kitų metų biudžete numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir rugsėjo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA