REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 28 d. 09:31

A. Mazuronis svarsto siūlyti Darbo partijai nebedalyvauti EP rinkimuose

Lietuva

Andrius Mazuronis. ELTA / Andrius Ufartas

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


296346

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis svarsto siūlyti partijai trauktis iš Europos Parlamento (EP) rinkimų.

„Galvoju siūlyti nedalyvauti EP rinkimuose ir išvis išimti tą sąrašą“, – Eltai sakė A. Mazuronis.

Pasak A. Mazuronio, sprendimus dėl EP sąrašo koregavimo „darbiečiai“ turėtų priimti ketvirtadienį, nuotoliniame partijos tarybos susitikime.

Tokie svarstymai iš „darbiečių“ pasigirdo po to, kai antradienį partijos būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho veikla EP.

„Ši situacija suponuoja, kad artimiausiu metu partija arba turės keisti EP sąrašo lyderius, arba keisti partijos pirmininką“, – sakė A. Mazuronis.

ELTA primena, kad Darbo partijos sąrašą EP rinkimuose turėtų vesti partijos garbės pirmininkas V. Uspaskichas.

Antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus, išsinešė šūsnį dokumentų, pranešė naujienų portalas „15min“.

Nurodoma, kad tarptautinį tyrimą, kurio pagrindu pareigūnai ir lankėsi partijos būstinėje, atlieka Europos prokuratūra. Tai Eltai patvirtino ir Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.REDAKCIJA REKOMENDUOJA