REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 28 d. 11:29

A. Mazuronis siūlys stabdyti „darbiečių“ įkūrėjo V. Uspaskicho narystę partijoje

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


296383

Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis siūlys stabdyti „darbiečių“ įkūrėjo Viktoro Uspaskicho narystę partijoje po to, kai Darbo partijos būstinėje teisėsauga atliko procesinius veiksmus.

„Siūlysiu ir jo narystę stabdyti, kol visi tie procesai vyksta“, – Eltai sakė A. Mazuronis.

Jis pridūrė kol kas nežinantis, ar pats V. Uspaskichas ketina dalyvauti ketvirtadienį vyksiančiame partijos tarybos posėdyje.

„Tiesą pasakius, neturiu noro domėtis, prisijungs jis, ar neprisijungs (į tarybos posėdį – ELTA). Kaip jo sąžinė sako, taip jis tegul ir daro“, – teigė A. Mazuronis.

Partijos tarybos susirinkimas šaukiamas po to, kai antradienį partijos būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo V. Uspaskicho veikla EP.

Svarstys ir apie partijos „pasileidimą“

Pasigirdus „darbiečių“ frakcijos Seime seniūno Viktoro Fiodorovo svarstymams partijai „pasileisti“, politinės partijos lyderis A. Mazuronis pripažįsta – apie tai galvojančių yra ir daugiau. Todėl, atkreipia dėmesį politikas, ketvirtadienį vyksiančiame partijos tarybos posėdyje taip pat bus patariamos ir tolimesnės partijos gyvavimo perspektyvos.

„Kadangi ta istorija visiškai nauja ir visiškai netikėta, dabar svarstomi visi variantai. Minčių yra įvairiausių – nuo pasileidimo iki pavadinimo keitimo, jungimosi ar kitų dalykų. Tų minčių daug ir įvairių yra. Tam ir darome tą posėdį šiandien, kad pašnekėtumėme, kaip kas tą situaciją matome ir ar yra noro, motyvacijos bandyti kažką daryti, kapanojantis šituose nemaloniuose dalykuose, kuriuose esame įvelti buvusios partijos vadovybės“, – sakė A. Mazuronis.

„Antras klausimas darbotvarkėje bus apie perspektyvas, kaip matome tolimesnį gyvavimą, nes, ne paslaptis, yra nemažai žmonių, kurie tiesiog pavargsta svetimame mėšle nuolat murkdytis. Pasakysiu atvirai – ir man tų jėgų ne per daugiausiai“, – pažymėjo politikas.

„Į politiką einame ne tam, kad nuolat aiškintumėmės, jog nesame vagys. Į politiką einame tam, kad galėtume kalbėti apie politines idėjas, kažkokią darbotvarkę ir pasiūlymus. O kai esame nuolat priversti aiškintis, kad nesame drambliai ir panašiai – tai nėra labai smagu“, – sakė politikas.

ELTA primena, kad Darbo partijos sąrašą EP rinkimuose turėtų vesti partijos garbės pirmininkas V. Uspaskichas.

Antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus, išsinešė šūsnį dokumentų, pranešė naujienų portalas „15min“.

Nurodoma, kad tarptautinį tyrimą, kurio pagrindu pareigūnai ir lankėsi partijos būstinėje, atlieka Europos prokuratūra. Tai Eltai patvirtino ir Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.REDAKCIJA REKOMENDUOJA