REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 13 d. 16:30

A. Mazuronis: R. Karbauskis daro viską, kad neatsirastų opozicijos lyderis

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus ir Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


236261

Pirmadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen paraginus pagalvoti apie opozicijos lyderį, Seimo vicepirmininkas, „Darbo partijos“ atstovas Andrius Mazuronis teigia, kad kol kas kalbėti apie tokią pareigybę yra anksti. Mat, politiko nuomone, šiuo metu skirtingų opozicinių partijų atstovai neturi bendro požiūrio į klausimus, o procesą stabdo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kuris, A. Mazuronio teigimu, daro viską, kad opozicijai nepavyktų susitarti.

„Nėra bendro požiūrio į didžiąją dalį klausimų, yra daug asmeniškumų tarp skirtingų partijų politinių lyderių, kuriuos jiems pereiti yra labai sudėtinga. Ir, man atrodo, kai kurie frakcijų ar partijų vadovai, bent kiek girdėjau paskutinius Ramūno Karbauskio pranešimus, tai jie daro viską, kad opozicijos lyderio nebūtų“, – pirmadienį „Lietuvos ryto“ televizijoje kalbėjo „darbietis“.

Anot Seimo vicepirmininko, R. Karbauskis daro viską, kad opozicija būtų susipykusi, taip padėdamas konservatoriams sėkmingai įgyvendinti savo politinę darbotvarkę.

„Užuot ieškojęs bendrų sąlyčio taškų, jis ieško skirtumų taškų. Daro viską, kad opozicija būtų susipykusi ir tokiu būdu padeda valdančiosioms frakcijoms įgyvendinti savo politinę programą, o valdančiosios frakcijos pagrindinė ašis yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Tai nežinau, ką jie susitarė ir ką konservatoriai pažadėjo Karbauskiui už tokį elgesį, bet akivaizdu, kad ir kaip keistai skambėtų, Karbauskis šiandien atstovauja konservatorių interesams opozicijos pusėje“, – pridūrė „darbietis“.

Be to, A. Mazuronis neatmeta, kad R. Karbauskis neturi intereso išrinkti opozicijos lyderio ir dėl opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ vadovo Sauliaus Skvernelio. Tokiu atveju, A. Mazuronio nuomone, R. Karbauskio elgesys yra mažų mažiausiai nesolidus ir nerimtas.

„Jei politinių partijų ar frakcijų lyderiai tokius valstybei svarbius sprendimus grindžia savo asmeninėmis ambicijomis, myliu-nemyliu, patinka-nepatinka, tai man atrodo, kad tai yra mažų mažiausiai nerimta, nesolidu ir net šiek tiek vaikiška“, – kalbėjo A. Mazuronis.

Primename, kad apie opozicijos lyderį Seime vėl pradėta kalbėti praėjusią savaitę po konflikto tarp valdančiųjų ir opozicijos atstovų.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pirmadienį paragino opozicinių jėgų atstovus išsirinkti opozicijos lyderį.

Kiek anksčiau R. Karbauskis Eltai teigė, k kilę vaidai parlamente neturės įtakos tolesniam opozicijos darbui ar, pavyzdžiui, opozicijos lyderio atsiradimui.

„Su kuo susitarti?“ – retoriškai klausė R. Karbauskis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA