REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 8 d. 13:31

A. Mazuronis jaučia ore pasikeitusį visuomenės požiūrį į klausimą dėl pilietybės referendumo

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


300427

Balsą už save atidavęs kandidatas į prezidentus, Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis ragina piliečius pasisakyti ir dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės. Politikas tikina jaučiantis pasikeitusį visuomenės požiūrį šia tema, tačiau klausimas, ar referendumas įvyks, išlieka.

„Balsavau „už“ ir visus dar raginu balsuoti „už“. Manau, kad išvykę žmonės yra vienintelis ir didžiausias valstybės turtas ir turime dėti maksimalias pastangas, kad išlaikytume ryšį su tais žmonėmis. Ir kad esant galimybei ar pasikeitus jų gyvenimiškoms aplinkybėms, jie svarstytų kaip prioritetinį sprendimą – grįžti į Lietuvą“, – trečiadienį sudalyvavęs išankstiniame balsavime žurnalistams sakė A. Mazuronis.

„Tikiu, kad visuomenė turi labai aiškią nuomonę. Klausimas vienintelis – ar bus 50 proc. + 1, ar nebus. Bet esu optimistiškai nusiteikęs ir jaučiu ore pasikeitusį ir visuomenės požiūrį į šitą klausimą“, – teigė jis, klausiamas, ar kartu su prezidento rinkimais rengiamas referendumas bus sėkmingesnis nei 2019 m.

Artėjant balsavimo referendume datai, viešojoje erdvėje pasigirdo kritikos, esą biuletenyje pateikiama referendumu sprendžiamo klausimo formuluotė nėra aiški. Teiraujantis apie tai, A. Mazuronis pripažino į formuluotę nesigilinęs,

„Nelabai gilinausi, žiūriu į esmę. (...) Kritikai čia labai prie formuluočių, procedūrų kabinėjasi – matyt, visame šitame variante reikia matyti esmę – galimybę išvykusiems žmonėms išlaikyti Lietuvos Respublikos pilietybę, turint kitą pilietybę. Čia yra esmė“, – aiškino „darbiečių“ pirmininkas.

„Visada galima rasti, kas negerai, ar ką reikėjo padaryti geriau. Bet visiems kritikams savo negatyvią energiją siūlyčiau paversti į pozityvią ir iki sekmadienio suremti pečius ir padirbėti, kad sprendimas būtų teigiamas. Galų gale, dvigubos pilietybės klausimas kabo nuolat, (...) tai jis galų gale turėtų būti išspręstas“, – pridūrė jis.

Tuo metu prezidento rinkimuose A. Mazuronis atidavė balsą už save. Kaip teigė pats – balsavo už „patį geriausią kandidatą“.

„Tą, kuris nepataikauja visuomenei, bet ir nebijo priimti ar pasakyti visuomenei reikalingų nuomonių ir sprendimų. Už tą žmogų, kuris dirba ne rinkimams ar gražioms nuotraukoms „Facebook“ postams, tačiau valstybės interesams. Už Andrių Mazuronį“, – sakė kandidatas į prezidentus.

ELTA primena, kad trečiadienį tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Rinkėjai balsuoti galės iki ketvirtadienio vakaro nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA