REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 6 d. 12:52

A. Kubilius apie inicijuojamą neeilinę Seimo sesiją: likus mėnesiui iki rinkimų opozicijai reikia skandalo

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


258443

Europarlamentaras Andrius Kubilius kritikuoja opozicijos iniciatyvą steigti laikinąją parlamentinio tyrimo komisiją, kuri siektų išsiaiškinti, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Pasak politiko, šia iniciatyva opozicijos atstovai siekia politinės naudos. Be to, atkreipia dėmesį A. Kubilius, laikinosios komisijos steigiamas gali pakenkti teisėsaugos vykdomam tyrimui.

„Likus mėnesiui iki rinkimų opozicijai reikia skandalo ir jį reikia įsiūbuoti arba bent prisidėti prie jo įsiūbavimo. Nes viskas, kas tariamai gali pakenkti konservatoriams per ateinančius rinkimus yra didžiausias gėris opozicijai. Tokį visos opozicijos elgesį yra nesunku suprognozuoti, nes tokiam elgesiui didelės išminties ir intelekto pastangų nereikia, – visada suveikia toks pavloviškas opozicinis refleksas: pamatai konservatorių - tai reikia aploti ir bandyti dantimis įsikabinti į blauzdą“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Kubilius.

Pasako jo, visi opozicijos kaltinimai yra absurdiški, nes net jeigu Bartoševičius būtų pasitraukęs iš Seimo prieš gerą mėnesį, informacija apie tai, kad prokurorai jam po mėnesio pateikė įtarimus dėl galimo pedofilijos nusikaltimo būtų vis tiek pasklidusi viešai ir būtų sukėlusi tokį patį viešą politinį skandalą.

Todėl A. Kubilių piktina opozicijos iniciatyvą šaukti neeilinę Seimo sesiją ir steigti laikinąją parlamentinę tyrimo komisiją, kurios tikslas būtų išsiaiškinti, ar informacija apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą galėjo būti nutekinta. Politikas mano, kad šią situaciją Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis išnaudoja populiarumo tikslais.

„Tokiomis Sauliaus Skvernelio pastangomis rūpintis reitingais nėra patenkintas dėl tų pačių rinkėjų balsų konkuruojantis Ramūnas Karbauskis, ir abu apsikeičia skambiais politiniais antausiais, vienas kitą apkaltindami „tikrų vertybių“ išdavyste bei tariama „artimo bendravimo“ su konservatoriais nuodėme“, – akcentuoja A. Kubilius.

„Taip ir prasideda opozicijos kančios: kai nuosekliai demonstruoji, kad neturi jokių intelektualesnių idėjų, tai belieka tik viena galimybė konkuruoti su panašiomis partijomis – kas garsiau aplos konservatorius. O tada jau viskas eina kaip tikroje šunų rujoje – vieni bando garsiau nei kiti loti, o kiti bando į gerklę kibti garsiau lojantiems, nes nenori, kad tie laimėtų lojimo konkurse“, – rašo jis.

Visgi, mano A. Kubilius, iniciatyvos steigti laikinąją tyrimo komisiją tikslas yra „įkąsti konservatoriams“.

Politikas taip pat akcentuoja, kad tokį tyrimą vykdanti komisija į savo posėdžius taip pat kviestų ir generalinę prokurorę Nidą Grunskienę bei pedofilijos bylą tiriantį prokurorą, o tai gali pakenkti vykdomam tyrimui.

„Akivaizdu, kad tai pedofilijos bylos tyrimui tikrai nepadės. Visiškai nesunku prognozuoti, kad toks tyrimas neišvengiamai pavirs kritikos ir politinio spaudimo visai prokuratūrai įrankiu. Ir to politinio spaudimo prokuratūrai priešakyje stovės tas pats pagrindinis tokios komisijos steigimo entuziastas Saulius Skvernelis, kuriam iš paskos seks visa opozicija, nelabai suprasdama į kokias aukšto lygmens intrigas visa opozicija yra įpainiojama“, – kritikuoja politikas.

Opozicinės frakcijos jau parengė klausimus Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, susijusius su galimu informacijos nutekinimu buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, ir pradėjo rinkti parašus neeilinės Seimo sesijos šaukimui. Prie šios iniciatyvos neprisijungė tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime.

Neeilinę Seimo sesiją ketinama šaukti vasario 9 dieną.

ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.

Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA