REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20192019 m. Sausio 17 d. 19:21

A. Juknevičius įvertino savo dešimtąjį Dakarą: mums tai viena sunkiausių patirčių (vaizdo įrašas)

Akmenė

Antano Juknevičiaus Facebook nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


68308

2019 metų Dakaro ralis, nors ir dienomis buvo trumpiausias, tačiau jis į metraščius tikrai neįeis kaip lengviausias. Nuo pat pirmųjų dienų visų įmanomų išbandymų puokštę dalyviams pasiūliusi perujietiškoji Dakaro versija buvo negailestinga devynias dienas beveik be poilsio. Dešimtąją, dažnai vadinamą „parodomąja“, varžybos apsukų nemažino. Paskutiniame etape Dakaras baigėsi ne vienam sportininkui, o „Craft bearings“ lenktynininkas Antanas Juknevičius finiše apžvelgdamas šių metų Dakarą buvo atviras.

Nepaisant to, kad prieš šio Dakaro ralio startą daugybė žmonių visame pasaulyje šnekėjo apie sutrumpintą atstumą, mažesnį dienų skaičių ir ploto mažumą, varžybos Peru parodė savo charakterį. Čia atvykę vilčių pilni lenktynininkai susidūrė su visai įmanomais iššūkiais - padangas sprogdino aštrūs akmenys, išdžiūvusiose upių vagose nuo avarijų formavosi kamščiai.

Kamščiai nuo itin biraus „feš feš“ smėlio formavimosi ir sportininkų akyse, ausyse ir užpildė automobilių salonus. Nuo kopų nusivarčiusius sunkiai suskaičiuotum ant abiejų rankų pirštų, o užklimpę vienu ar kitu formatu buvo visi. Kaip sakė dešimtąjį savo Dakaro ralį įveikęs Antanas Juknevičius, ši versija jam buvo itin sudėtinga, daugiausiai emociškai.

„Antra Dakaro pusė buvo nebloga, bet pirmą turbūt dar ilgai sapnuosime savo košmaruose. Prasidėjus ir per kelis etapus išsidėsčius problemoms su varikliu turėjome parodyti labai stiprų charakterį - neprarasti azarto važiuoti tolyn, palaikyti technikus, kurie atliko tikrą misiją neįmanomą. Noriu padėkoti visiems, kas vienu ar kitu būdu mums padėjo, - po finišo kalbėjo „Craft bearings“ pilotas A. Juknevičius. - Dabar belieka pasidžiaugti, kad ta mūsų pernai užkelta kartelė bus pastūmėta dar labiau aukštyn, o mes kitais metais atvažiuosime ir tikrai norėsime ją dar bent vienu laipteliu kilstelt - kovoti noro dabar tik daugiau“.

Dakaro ralis oficialiai finišuos podiumo procedūra Limos mieste, kuri vyks paryčiais Lietuvos laiku.

Automobilių klasės nugalėtoju tapo katarietis Nasseras Al-Attiyah. A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas galutinėje įskaitoje užėmė 36-ąją vietą.

Geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio duetas. Jiems atiteko 11-oji pozicija. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas liko 12-as.

Motociklų klasėje triumfavo australas Toby Price'as. Lietuvos atstovas Arūnas Gelažninkas galutinėje rikiuotėje liko 24-as, o Balys Bardauskas paskutiniame etape krito ir susilaužė abiejų rankų riešus bei baigė varžybas anksčiau laiko.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA