REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gegužės 11 d. 08:25

A. Bilotaitė su A. Anušausku aptars kariuomenės poreikį saugant sieną su Baltarusija

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


216320

Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministrai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas trečiadienį aptars kariuomenės poreikį saugant sieną su Baltarusija.

Kariai pasieniečiams talkina nuo praėjusių metų liepos, kai dėl neteisėtų migrantų, plūstančių per sieną su Baltarusija, šalyje įvesta ekstremalioji padėtis.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys LNK žinioms anksčiau yra sakęs, kad kariams vykdant ne savo tiesiogines užduotis, nukenčia jų karinis rengimas. Tai ypač liečia Krašto apsaugos savanorių pajėgas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė BNS teigė, kad iki šiol nebuvo girdėjusi apie tokią problemą.

Lietuvos pareigūnai pabrėžia, kad migrantų krizė dar nėra pasibaigusi, formuojasi nauji keliai iš Rusijos, atvyksta migrantų iš naujų šalių – Kubos, Indijos, Afganistano.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai apgręžė 1585 iš Baltarusijos į Lietuvą planavusius patekti migrantus. 

Pernai nuo rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų į Lietuvą iš Baltarusijos nepateko 8106.

Šiuo metu į Lietuvą per parą bando patekti nuo kelių iki kelių dešimčių migrantų, jų srautas, lyginant su migrantų krizės pradžia, yra ženkliai sumažėjęs.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA