REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 26 d. 10:26

A. Bilotaitė: nepasitikėjimas R. Pociumi nėra susiję su pernykščiais neramumais prie parlamento

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


249640

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad nepasitiki pareigų netekusiu Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadu Ričardu Pociumi. Ir, pasak politikės, jos nepasitikėjimas nėra susijęs su praėjusiais metais įvykusiomis riaušėmis prie Seimo.

„Dėl Pociaus atleidimo noriu pasakyti tik tiek, kad vadu nepasitikėjau ir tas nepasitikėjimas augo. Ir tai niekaip nėra susiję su pernykščiais neramumais prie parlamento. VST darbo organizavimo bėdos pasireiškė per krizines situacijas, nepaprastąją padėtį. VST yra statutinė tarnyba, kuri yra atsakinga už strateginių objektų apsaugą. Ji turi būti dieną ir naktį pasirengusi reaguoti į grėsmes viešajai tvarkai“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Bilotaitė.


„Man yra nepriimtina, kad tokios svarbios tarnybos vadas praleisdavo nepaprastosios padėties komisijos, generolų pasitarimus, kur buvo priimami sprendimai dėl grėsmių valdymo. Iš 21 pasitarimo vadas praleido 10“, – pridūrė ministrė.


ELTA primena, kad pirmadienį buvęs VST vadas portalui delfi.lt teigė po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių iš ministrės A. Bilotaitės sulaukęs ne vieno reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų. Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams.


Interviu metu R. Pocius negailėjo kritikos VRM ir Policijos darbui riaušių metu – pareigūno teigimu, tarnybos buvo gavę įspėjimus apie riaušių grėsmę gerokai anksčiau, tačiau galimiems neramumams nesiruošė.


Vidaus reikalų ministrė atmeta R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. Pasak politikės, prieš ją ir prieš jos vadovaujamą ministeriją R. Pocius pradėjo šmeižto kampaniją. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis.

Ministerija pranešė, kad R. Pocius gavo tarnybinę nuobaudą dėl melagingos informacijos apie savo darbotvarkę, susitikimus su diplomatais, nedalyvavimą VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo ir pan.
Kaltinimus dėl netinkamo pasiruošimo riaušėms atmetė ir R. Požėla – jis tvirtino, kad iki riaušių institucijos neturėjo jokios informacijos, kad mitingas gali išvirsti į didesnius neramumus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA